Těsně před startem letní přípravy oznámilo vedení Chrudimi kompletní složení realizačního týmu. Jaroslavu Veselému budou k ruce asistenti Pavel Matějka a Pavel Křečan. Na lavičce tak nebude pokračovat Radim Holub. „Radim končí z rodinných důvodů, jeho rozhodnutí mě nemile překvapilo,“ povzdychl si předseda klubu Tomáš Linhart.

Trenér Veselý má před startem výhodu. Řadu hráčů zná, o zbytku má četné množství informací od bývalého kouče Jirouska. Na prvním tréninku se mu hlásilo třicet fotbalistů, včetně řady nováčků. Na zkoušku z Hradce Králové dorazili Jiří Janoušek, Tomáš Hynek a Jiří Miker.

Kromě nich a řady dorostenců dostanou v přípravě šanci se ukázat i mladí hráči tmavé pleti. Úvodní trénink pod Veselým a Matějkou absolvoval mladý Kameruňan Moustafa, který již okusil český fotbal v Hlinsku a pro ofenzivu chrudimského celku by mohl být přínosem.

Naopak do přípravy Chrudimi nezasáhli Michal Rendla s Tomášem Froňkem, jenž vyslyšel vábení ligových Českých Budějovic.

„Další změny jsou stále v řešení, kádr rozhodně není konečný,“ reagoval Linhart. Chrudimský tým čekají v přípravě minimálně čtyři zápasy, opět po roce se zúčastní i populárního turnaje v Počátkách.

„Příprava bude krátká. Začínáme v pondělí, za první měsíc se nedá moc natrénovat. Mužstvo je velmi dobře připravené z loňského ročníku, takže nás čeká klasická letní příprava,“ popsal plány trenér Veselý. „V prvních čtrnácti dnech dáme šanci méně vytěžovaným a hráčům na zkoušce, poté kádr uzavřeme a budeme všechny připravovat na start nového ročníku ligy,“ detailněji vysvětlil Jaroslav Veselý

Úvodní přípravné utkání sehrají chrudimští fotbalisté již tuto sobotu, kdy na hřišti v Hlinsku hostí od 10.30 hodin dopoledne exligový celek Dukly Praha.

Petr Dejnožka