Jaká byla cesta za třemi body v Sokolově?

Náročná. Soupeř byl většinu zápasu na balonu, ale my fungovali dobře do defenzivy, přežili řadu šancí a z protiútoku se nám povedlo dat důležitý první gól. Podle mě byl Sokolov herně jedenz nejlepších týmů, s jakým jsme hráli. Bojovali jsme jako tým a konečně se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Byl to pro vás podle počtu zákroků nejvýživnější druholigový duel?

Určitě ano. Jelikož měl balon většinou soupeř, tak jsem byl neustále v pozornosti. Jsem moc rád, že se mi zápas povedl a mohl jsem týmu pomoci.

Už během podzimu jste se dostal do branky při zranění Lukáše Mrázka, nyní jste dostal od trenéra přednost znovu. Jak brankářskou rošádu vnímáte?

Lukáš je výborný brankář, jen měl smůlu, že jsme dostali ve Znojmě tolik gólů. Změna někdy přijde, trenér se tak rozhodl, a tak jsem šel do branky. Já jsem rád za každou šanci, snažím se chytat co nejlépe, aby se na mě tým mohl spolehnout.

Váš parťák Mrázek vás podporuje? Přece jen dlouhá léta byl neotřesitelnou jedničkou Chrudimi…

Máme výborný vztah. Moc dobře ví, jak to ve fotbale chodí a že může chytat jen jeden. Podporuje mě a pomáhá mi, hodně jsem se díky němu naučil.

Vzhledem k vyrovnanému boji o záchranu, mají tři body ze Sokolova cenu zlata?

Pro nás je v současné situaci důležitý každý bod, tři body ze Sokolova nám hodně pomohly. Ale musíme přidat další, jinak budou k ničemu. Bude důležité je potvrdit v sobotu doma proti Táborsku.

Může to být ten očekávaný bodový zisk, který vás nakopne k lepším zítřkům?

Věřím, že ano. Byl to opravdu vydřený zápas a my jsme v něm bojovali jako jeden tým. Právě to si musíme přenést do dalších zápasů a ukázat, že si záchranu ve druhé lize zasloužíme.

Petr Dejnožka