Za nápravou čtyř venkovních porážek v řadě se musí chrudimští fotbalisté honit na domácím hřišti. Vzdálit se od nebezpečného pásma sestupu mohou v sobotu dopoledne v nováčkovském souboji s Prostějovem.

Duel o tři body a klidnější zimní pauzu vidí jako klíčový i obránce Chrudimi Lukáš Mastík. Úvodní výkop je naplánován na sobotu v 10.15 hodin.

Sráží nás laciné góly

Lukáši, venku se Chrudimi příliš nedaří. Není rozdíl domácího a venkovního prostředí především v hlavě?
Sice jsme v posledních zápasech venku nebodovali a nedaří se nám podle představ, dokážeme si ale vypracovat řadu brankových příležitostí, které ale neproměňujeme. A soupeři tam navíc spadne úplně všechno. S Vlašimí měli domácí tři šance a dali dvě branky. Problém vidím jen v tom, že dostáváme laciné góly a neproměňujeme vypracované šance.

Budete si v zápase s Prostějovem věřit do ofenzívy více, než když přijedou týmy jako Hradec Králové či České Budějovice?
Tak bych na to nekoukal, připravujeme se pořád stejně. Ať je to Hradec nebo Prostějov. Čeká nás nesmírně důležité utkání, ve kterém chceme zvítězit. Venku body nesbíráme, doma jsme jich řadu poztráceli, takže musíme zabrat.

Ani Prostějov nemá zrovna fazónu. Je to tedy ideální soupeř?
Přesně tak, šest zápasů v řadě nevyhrál a my chceme, aby jeho série pokračovala. Je to tým, který se bude v tabulce točit kolem nás, a proto musíme zápas zvládnout.

Jen dvakrát během podzimu padly v Chrudimi méně než tři branky. Co čekat v sobotu?
Bude to bojovné utkání, které může rozhodnout první gól. Musíme se snažit, abychom neinkasovali a naopak my sami rozhodli. Mají vysoké a zkušené hráče, kteří se prezentují důrazným fotbalem. Myslím si, že nevylezou a budou čekat, s čím přijdeme. Jako vždy nás trenér pečlivě připraví a bude na nás, jak se s utkáním popasujeme. Půjdeme si jednoznačně pro vítězství.

Jediný gól Chrudimi v druholigové premiéře vstřelil na Žižkově Daniel Vašulín (s míčem).
Střídající žolík Vašulín uspěl. Ale jen částečně

Petr Dejnožka