Druholigová mužstva využívají reprezentačních přestávek různě. Někdo odpočívá, druhý se pečlivými tréninky chystá na další ligová kola a Chrudim? Ta si zahrála proti čerstvému účastníkovi Ligy mistrů. „I když to bylo jen přípravné utkání, proti týmu jako je Slavia se chce každý ukázat,“ mluvil o motivaci k zápase útočník Daniel Vašulín. „Pro nás je velkou zkušeností hrát s týmem, co se v následujících měsících utká například s Barcelonou,“ raduje se nadějný útočník Východočechů.

Slavia v zápase ukázala kvalitu, i s širším kádrem si hladce došla za výhrou. Chvílemi, za stavu 5:0, to dokonce vypadalo na nepříjemný debakl, hosté ale v závěru třemi trefami korigovali. „Než jsme dostali první gól, hráli jsme dobře. Jen škoda, že nepřišel déle,“ lituje. „ Po pěti inkasovaných brankách jsme se nebáli hrát dopředu a snažili se s výsledkem něco udělat,“ dodal. A povedlo se. Kromě Vašulína prostřelil slavistického brankáře Radotiče ještě Jakub Krčál s Petrem Rybičkou.

Chrudimští jsou takřka pravidelným soupeřem Slavie, v loňském roce se v Edenu představili u příležitosti osmifinále MOL Cupu. Přesně před rokem slavila Slavia vítězství 3:1, jedinou branku Chrudimi vstřelil také Daniel Vašulín. „Jsem moc rád, že mi to proti Slavii padá. Je to pro mě motivace pracovat dál,“ pochvaloval si autor zatím jediné druholigové branky v letošním ročníku.

Hosté z Chrudimi v souboji proti sešívanému výběru protočili hokejovým střídáním řadu hráčů, utkání dle slov Daniela Vašulína účel rozhodně splnilo. „Z naší strany byl zápas pojat kondičně, každý dostal prostor. A zahrát si místo tréninku zápas se Slavií? Za mě dobrý,“ smál se. „Pro hráče je vždycky lepší nabírat fyzičku v samotných zápasech,“ upřesnil Vašulín.

Po zážitku se Slavií se musí chrudimští fotbalisté vrátit zpátky na zem, je před nimi totiž náročné období. Již v pátek totiž míří na hřiště Vysočiny Jihlava, odkud se pokusí přivézt body z kategorie senzačních. Mnohem důležitější bude o týden později souboj s o záchranu bojující Vlašimí.