MFK Chrudim - FC MAS Táborsko 1:0

Fakta – branka: 35. Firbacher. Rozhodčí: Berka – Pfeifer, Vyhnanovský. ŽK: 21. Kesner, 83. Koželuh – 37. Kosek, 80. J. Mach. Diváci: 965. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Donát, Míka, Sokol – Vrána (89. P. Juliš), Kesner (90+1. Látal), Jan Řezníček, Záviška (89. Voj. Řezníček), Kejř (78. Šejvl) – Firbacher (78. Drahoš). FC MAS Táborsko: Janáček – P. Plachý, Navrátil, Kosek (62. J. Mach), Krch (76. Mrsic) – Holiš, Javorek, Vozihnoj (76. J. Šplíchal), Tusjak – Liepa (62. Robakidze), Tijani (87. Thioub).

Úvodní výkop si vzali na starost fotbalisté Táborska, ale vzápětí Chrudim přebrala iniciativu. V desáté minutě utkání se domácí fotbalisté dožadovali odpískání pokutového kopu po pádu Vrány, ale hra pokračovala dále a zakončení Řezníčka skončilo těsně vedle tyče hostů.

Hned v další minutě Sokol odcentroval povedený míč na nabíhajícího Firbachera, ale ten zakončoval vedle.

Chrudimský útočník se ale stal hrdinou zápasu. V třicáté páté minutě zahrával rohový kop Sokol, který na malém vápně našel již zmiňovaného Firbachera a ten hlavou poslal míč za záda brankaře hostů – 1:0.

V úvodu druhé půle se Navrátilovi podařilo vyrovnat, ale radost Táborska přerušil odmávaný těsný ofsajd. Chrudim si výsledek hlídala a po zbytek utkání se snažila o poklidné držení míče. Šanci na vyrovnání měl Tijani, který ale trefil obránce a z následné se už netrefil.Domácí fotbalisté v dohrávce slaví těsné vítězství.

V příštím kole Chrudim hraje o šest bodů s předposledním Ústím nad Labem.