Nováček FORTUNA:NÁRODNÍ ligy nastoupil na exligového soupeře bez respektu. Již v osmé minutě byla po zákroku na Froňka nařízena penalta, kterou Jakub Šípek suverénně proměnil a prolomil tím penaltové prokletí, které Chrudim v dosavadní sezoně provází. Po stejné situaci na opačné straně ale Dynamo gólem v nastavení prvního poločasu vyrovnalo.

Deštivé fotbalové představení pokračovalo i po pauze, fanoušky musela potěšit zejména životní rána Vojtěcha Řezníčka, který zpoza pokutového území poslal míč nekompromisně do šibenice budějovické branky. „Dynamo nás herně přehrávalo, přesto si vyloženou šanci nevypracovalo. Musím kluky pochválit,“ sklonil poklonu chrudimské obraně trenér Pavel Jirousek.

Ač si České Budějovice vyloženou šanci nevypracovaly, domů si odvezl alespoň bod. Stalo se tak po situaci, kdy centr z pravé strany jemnou tečí vychýlil produktivní David Ledecký a k údivu všech míč zaplul do sítě. „Brankář Mrázek se přemísťoval a prasklo mu v koleni, jinak by to bez problému chytil. Nehorázná smůla,“ povzdychl si Jirousek. Pochopitelně však se ziskem jednoho bodu panuje spokojenost: „Bod musíme respektovat. Dynamo je nejlepším týmem, se kterým jsme se zatím potkali. Je to ještě daleko, ale myslím si, že spějí k postupu do nejvyšší soutěže.“

Chrudim se posunula na jedenáct bodů a na sestup má náskok jediného bodu. Za týden jí čeká důležitý souboj na hřišti Vlašimi.

MFK Chrudim – SK Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 9. Šípek (pen.), 50. Řezníček – 45+1. Kladrubský (pen.), 74. Ledecký

MFK Chrudim: Mrázek (77. Zíma) – Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr – Froněk, Vodrážka, Kesner (C), Hlavsa (65. Sixta) – Šípek (73. Sulík).

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel (73. Táborský), P. Novák, Helešic – Kovaľ (60. Wermke), Javorek (68. Grajciar), Čavoš – Havelka, Ledecký, Mršić. 

Petr Dejnožka