Souboj mezi Líšní a Chrudimí začal obrovskou šancí hostů. Brňané zaváhali v rozehrávce, míče se chopil Záviška, který za hranicí vápna ihned napřáhl. Vajner jeho pokus vyboxoval přímo na hlavu Kodýdka, od kterého se míč odrazil těsně vedle. O chvíli později mohl s nerozhodným výsledkem něco udělat Matocha, jeho hlavička ale o kousek minula bránu.

Líšeň od zhruba dvacáté minuty zvýšila aktivitu, vytvořila si několik šancí a zaslouženě šla do vedení. Milan Lutonský se uvolnil ve středu hřiště, napřáhl a tvrdou bombou překonal Flodera, který si sice na míč sáhnul, ale vyrazit ho nedokázal – 1:0.

V závěru poločasu ještě mohl přidat druhou branku Čermák, ale jeho technická střela šla metr nad branku. Pak ještě zahrozila Chrudim, ale všechny centry domácí obrana dokázala ubránit.

Druhé dějství začala lépe východočeská sestava. Centr do šestnáctky propadl na kapitána Kesnera, jehož pokus z otočky skončil kousek vedle. Následně sledovalo 512 diváků krásnou ránu Ulbricha, který dělovkou protáhl z pětadvaceti metrů Flodera. Po hodině hry předvedl výborný obranný zákrok Pašek, který vytušil na zadní tyči Jedličku a těsně před ním zavčas zakročil.

Marvani se snažili bránit těsný výsledek a sem tam zahrozit po brejcích, avšak Sokol ani Čermák své možnosti nevyužili. Vypadalo to, že se v chladném počasí už nic mimořádného nestane, ale Chrudim znovu potvrdila pověst remízového krále, tedy. Brankář Vajner podběhl centr na malém vápně, míč se vrátil ke střídajícímu Filipovi Firbacherovi, jenž v 89. minutě akrobatickým zakončením poslal míč do domácí brány – 1:1.

Nastavovalo se pět minut, výsledek se ale už nezměnil. Chrudim si připsala šestou remízu v řadě a celkově desátou.

„Do utkání dobře vstoupili, ale nepodařilo se nám skórovat, potom jsme dostali gól a Líšeň začala hru kontrolovat a mohla přidat i další gól, ale ubránili jsme to a na konci utkání vyrovnali," popsal vývoj střetnutí střelec vyrovnávací branky Filip Firbacher.

SK Líšeň 2019 - MFK Chrudim 1:1
Fakta - branky: 28. Lutonský – 89. Firbacher. Rozhodčí: Hocek - Mokrusch, Dobrovolný. ŽK: 1:3. Diváci: 512. Poločas: 1:0.
Líšeň: Vajner – Pašek, M. Jeřábek, Otrísal, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (90+1. Bednář), Polášek (81. Šumbera), Matocha, Sokol (90+1. Weber) – Vandas.
Chrudim: Floder – Hašek, Skwarczek, Míka – Halász (71. Juliš), Průcha (71. Sotorník), Řezníček, Kodýdek (87. Látal), Kesner – Záviška, Jedlička (80. Firbacher).