Jaká byla nálada po nepříjemném utkání se Znojmem?
Víkend nebyl úplně dobrý. Přece jen, dostat šest gólů je hodně kruté, i když hra výsledku neodpovídala, protože jsme v prvním poločase byli hodně aktivní a na míči.

Co přišlo po zápase? Ticho či řev?
Řev rozhodně ne, bylo to strašné zklamání. Dlouho se na zápas připravujeme a pak to takto dopadne. Všem bylo jasné, že je všechno špatně. Přes víkend jsme popřemýšleli a v pondělí si utkání zhodnotili. Není čas ho více řešit, musíme jít dál. Poučit se z chyb vzadu, odstranit je a Pardubice zaskočit.

Jak těžké je dostat do hlav hráčů, aby za utkáním udělali tlustou čáru?
Psychika je problém a bude to stále náročnější. Utkání bude už méně a méně a my potřebujeme bodovat. Celé jaro je hlavně o hlavách, kluci musí utkání ve Znojmě zcela vypustit.

Hodně jste toho odehrál, co hráčům za podobné situace pomůže?
Hráči se musí cítit hrozně. Samozřejmě ví, že se hrálo špatně, ale není potřeba se v tom hrabat a jít dál. Stalo se. Způsoby, jak pomoct jsou různé. Když jsem hrál, v případě delší krize jsme se celý mančaft sebrali, sedli si a u piva vše rozebrali. Přece jen se člověk uvolní a řekne si víc. Teď ale není na podobné akce čas, musíme pořádně pracovat na trénincích a věřit, že se to do hry přenese.

Jak vy na střídačce zvládáte podobné momenty?
Vždycky jsem byl spíše kliďas než nervák, i když jsem ještě hrál. Ale na lavičce je to těžší, že nemůžu nic přímo ovlivnit. A když člověk vidí, jak nám tam padají laciné branky, je to bezmoc. Snažíme se pracovat tak, aby se chyby už nestávaly.

Může porážka o pět branek pomoci odrazit se ode dna?
Věřím tomu. Pardubice budou těžký soupeř, zápas s Třincem zvládli s přehledem. Naše situace už moc horší být nemůže. Kluci budou jezdit ve velkém nasazení, očekává se hodně lidí. Víme, že to bude boj a musíme k tomu tak přistoupit, spíše se soustředit na obranu. Každý jednotlivý souboj je důležitý, protože, když ho prohrajete, tak je to jako lavina. Zákon padajícího … , však to znáte. Bude to vyhecované, ale my jsme připraveni.

Poslední vzájemný zápas zde v Chrudimi před téměř devíti lety skončil remízou, vy jste vyrovnával z penalty. Za bod byste tentokrát spokojeni byli?
(zamyslí se) Těžko říct. Záleželo by na průběhu, těžko nyní spekulovat. Pardubice jsou silné, ale my potřebujeme zvítězit.

Kolik přijde lidí?
Tipuji 2700.

Petr Dejnožka