Odhodlání bylo na chrudimské straně hodně cítit. Od úvodní minuty se Chrudim do Prostějova zakousla velmi srdnatě a bojovnost a odhodlání neslo poměrně rychle svoje ovoce. První branku si sice hosté vstřelili hodně nešťastně sami, ještě do pauzy se ale domácí po trefách útočníků Petra Rybičky a Daniela Vašulína uklidnili. „První půle nám vyšla extrémně dobře, asi nejlépe za celý podzim. Navíc jsme dokázali naši převahu vyjádřit i gólově,“ radoval se trenér chrudimského týmu Pavel Matějka.

Jeho svěřenci po pauze nepolevili a po druhé trefě Daniela Vašulína si vypracovali ještě řadu brankových příležitostí na navýšení vedení. Výsledek 4:0 již doznal konečné podoby, pro nevýrazný Prostějov je z mnoha pohledů ještě milosrdný. „Zápas mohl skončit ještě větším rozdílem. Předvedli jsme perfektní přístup k utkání a maximální koncentraci, za kterou jsme byli právem odměněni. Hráči si zaslouží velkou pochvalu,“ hodnotil duel domácí kouč.

Přesto lze na chrudimském výkonu najít jednu černou kaňku. V samotném závěru byl po zákroku na hranici pokutového území vyloučen stoper Petr Drahoš, který tak bude domácím chybět v osmifinále poháru v pražském Edenu. „Pro Petra je to malá sportovní tragédie, myslím si, že ani faulovat nechtěl. Je to důležitý článek naší obrany a uvidíme, jak se nám ho v Praze podaří nahradit,“ přemýšlí o řešení trenér Pavel Matějka.

Chrudim slaví vítězství 4:0, ale posun ze čtrnáctého místa se nekoná. Po pohárovém osmifinále se Slavií Praha zakončí Chrudimští podzim na hřišti Ústí nad Labem.

MFK Chrudim - 1. SK Prostějov 4:0 (3:0). Branky: 21. vlastní (Biolek), 37. Rybička, 45. a 50. Vašulín. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (90+1. Drahoš). Diváci: 810.
Chrudim: Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Vodrážka (61. Sixta), Froněk (82. Sulík) – Rybička (74. Kopecký), Vašulín.
Prostějov: Bréda – Biolek, Janíček, Schuster, Slaninka – Šteigl (46. Pernackyj), Sus, M. Kovařík (73. Hapal), Žikol (58. Fládr), Kroupa – Koudelka.

VARTA futsal liga: FK ERA-PACK Chrudim - SK Olympik Mělník.
Opatrný rozjezd, mohutný finiš. ERA-PACK si před Ligou mistrů zastřílel

Petr Dejnožka