Doladíme detaily

Dva měsíce tvrdé přípravy mají fotbalisté Chrudimi za sebou, nyní mají týden na přípravu na úvodní velký zápas jara – proti Zbrojovce Brno. „Ukáže se, jak jsme pracovali. Přístup všech po celou dobu přípravy byl výborný a já věřím, že druhou ligu zachráníme,“ doufá v úspěch Milan Ujec, který do Chrudimi přišel během zimní pauzy ze třetiligových Živanic.

Právě jeho dvě branky vynesly vítězství nad konkurenčním Sokolovem a dostatečně naladily chrudimské fanoušky před startem jara. „Obě trefy byly podobné, dostal jsem dva krásné centry za obranu a podařilo se mi je proměnit,“ popsal sám střelec. Góly. Činnost, která se od Ujce čeká a důvod, proč do Chrudimi přišel. Od jeho druholigového působení sice již nějaká doba uplynula, přesto je připraven se pořádně porvat o základní sestavu. „Cítím se dobře. Příprava byla náročná, ale nyní se již všichni maximálně těšíme na první zápasy,“ tvrdí Ujec.

Do základu? Uvidíme

Trefy Milana Ujce v generálce rázem postavily do situace, kdy se důrazně hlásí o místo v ideální jedenáctce. Chrudimským trenérům do hlavy však nikdo nevidí. „Uvidíme, jak to poskládá. Sezona je dlouhá a náročná, takže věřím, že postupně budou dostávat šanci i hráči, kteří se ze začátku do základu nedostali,“ doufá devětadvacetiletý „veterán“ mladého chrudimského útoku.

Až proti Sokolovu si Chrudimští vyzkoušeli přírodní trávník, poslední týden před Brnem již své hřiště Za Vodojemem neopustí. „Bylo vidět, že přírodní tráva je přece jen něco jiného, než umělá. Hodně těžký terén jsme zvládli lépe než soupeř,“ chválil za dobrou hru v posledním přípravném utkání Ujec. „Máme týden na to, aby se vše doladilo a byli jsme stoprocentně připraveni na začátek,“ dodal.

Start to nebude ledajaký. Na hřiště nováčka dorazí tradiční účastník nejvyšší soutěže, který, i přes nepříliš vydařený podzim, věří v návrat o patro výše. Na podzim Zbrojovka ovládla duel výsledkem 3:0, u chrudimského Vodojemu však ztratily i mnohem těžší kalibry. „Začínat s Brnem je super. Doufám, že nás přijde podpořit hodně fanoušků, protože jejich oporu budeme potřebovat,“ vyzývá chrudimské příznivce útočník Milan Ujec. Startuje se v sobotu v tradičních 10:15. 

Petr Dejnožka