Šest. Přesně tolik zápasů v řadě již fotbalisté MFK Chrudim nepoznali ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE přemožitele. Na jaře přidali po výhře na Žižkově tentokrát bod z půdy posledního Táborska, remízu 1:1 zachraňoval střídající Tomáš Dostálek, který premiérovou trefou v letošní sezoně zařídil pro Chrudim čtyřiadvacátý bod do tabulky F:NL.

Správný žolík

Nevýrazný první poločas, se kterým nebyli trenéři vůbec spokojeni. A po deseti minutách půle druhé za bezbrankového stavu došlo na trojité střídání a tím pádem přišla šance i pro Tomáše Dostálka. „Trenér nám říkal, že nejspíš hned na začátku druhého poločasu udělá trojí střídaní a taky se tak stalo. Jsem rád, že jsem po delší době odehrál trochu víc minut a pomohl brankou alespoň k bodu, takže z mého pohledu spokojenost. Celkově remízu určitě bereme,“ popisoval své pocity krátce po utkání zkušený fotbalista.

První trefa v sezoně. Dobrý tah trenéra Veselého se vyplatil. Střídající žolík Tomáš Dostálek (v červeném) vyrovnal.
Bod z Tábora zachránil Dostálek

V Táborsku rozhodně nešlo o lehké utkání, které bylo, dle názoru chrudimského záložníka, ještě těžší než první jarní duel na Žižkově. „Za mě kvalitní soupeř, i když tabulkově to možná nevypadá, tak paradoxně byl tento zápas daleko těžší, než třeba na Žižkově. Ale to je klasika,“ pousmál se Dostálek. „Osobně si myslím, že se zachrání a že se v Táboře soupeřům na jaře bude vyhrávat velmi těžko,“ předpovídá.

Chrudimští na jihu Čech inkasovali gól z pokutového kopu a museli nepříznivý stav dohánět. Vyrovnávací branka z kopačky Tomáše Dostálka přišla patnáct minut před koncem. „Dobrou práci na pravé straně odvedl Jarda Hlavsa, který posunul míč na Láďu Mužíka. Ten odcentroval a já na přední tyči tečoval před brankařem,“ komentoval svoji trefu dvaatřicetiletý hráč.

Spolu se střídajícím Hlavsou a Korejcem Ju dostali po závěrečném hvizdu od kouče pochvalu. „Osobně jsem rád, že jsem po delší době naskočil aspoň na půlhodinku a branka už je takový bonus. Hlavně, že jsme protáhli šňůru neporazitelnosti, to je to hlavní,“ upřednostnil týmové věci Dostálek.

Předseda Okresního fotbalového svazu Chrudim Aleš Meloun při proslovu před volbou.
Nová spolupráce bude ku prospěchu fotbalu, věří Aleš Meloun

V neděli čeká chrudimské fotbalisty další venkovní duel, představí se na půdě posledního Vyšehradu. A v kabině očekávají totožný zápas. „Na Vyšehradě to bude podobné, soupeř nažhavený, důrazný, nebude to opět nic lehkého, ale my jsme také na vlně a věřím, že z Prahy přivezeme všechny tři body,“ prohlásil Tomáš Dostálek.