Cíl v podobě záchrany ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE splnili velmi rychle, výsledky v závěru sezony měly již klesající tendenci. Konečné desáté místo je i přesto parádním uzavřením druhé sezony ve druhé nejvyšší soutěži. Jak si vedli jednotliví svěřenci trenéra Jaroslava Veselého?

BRANKÁŘI

LUKÁŠ MRÁZEK 1-

Dlouholetá jednička Chrudimi se v závěru sezony přesunula do pozice dvojky, také vinou zranění. V průběhu ročníku ale Mrázek několikrát zachránil pro Chrudim důležité body.

SIMON ZÍMA 1-

Dostal šanci na Žižkově, vychytal nulu a stál u zrodu bodové šňůry. Branku již prakticky neopustil a právem mu lze přičíst důležitý podíl na klidné záchraně.

OBRÁNCI

PETR DRAHOŠ 3

Drahoš dostal prostoru méně než v loňské sezoně, důvodem byla častá fluktuace hráčů v chrudimské obraně. Nezklamal, na závěr sezony dokonce vstřelil premiérovou druholigovou branku.

AHMED FOFANA 3

V Česku se chtěl poprat o šanci, ve třetím zápase jara se již objevil v základu. Jeho dobrou práci v osobních soubojích dehonestovaly zbytečné chyby, které také stály Chrudim několik bodů.

JAROSLAV HLAVSA4 

Oproti loňskému ročníku zklamání. Krajnímu záložníkovi zmizela kreativita směrem dopředu, také vzadu bylo do ideálu daleko.

JAKUB KRČÁL 2-

Stoper, který byl připraven zaskočit na kraji. Univerzální zadák putoval sestavou, nepřesvědčivé výkony chrudimské obrany ale nepozvedl.

DENIS KRIŠTOF 3

Jedna ze zimních posil zapadla do šedého průměru. Do týmu přinesl zvýšení konkurence, většinu času ale strávil právě na střídačce.

VOJTĚCH ŘEZNÍČE2-

Přetahovaná o místa v základní sestavě s Hlavsou a Trávníčkem byla i díky rychlému sledu méně dramatická, přesto si Řezníček urval nejvíce času pro sebe. Sezona se mu povedla méně než předchozí, přesto nezklamal.

MICHAL TRÁVNÍČEK 1-

Povedená zimní posila. Michal Trávníček přinesl na kraj obrany potřebnou aktivitu, platný byl i směrem dopředu. Gól na Zbrojovce podtrhl jeho povedené jaro.

ONDŘEJ VENCL 2

Propustné chrudimské obraně se snažil dodat řád a jistotu, při absenci Kesnera dokonce oblékl kapitánskou pásku.

ZÁLOŽNÍCI

TOMÁŠ DOSTÁLEK 2 

Prošel zajímavým vývojem, příchod Nikodema ho nastartoval ke kvalitním výkonům. Výsledek? Dvě jarní trefy.

JAN HAVLENA 2

Většinu jarního času strávil na lavičce, do paměti fanoušků se zapsal především gólem v derby proti Hradci.

JIŘÍ JANOUŠEK 2-

Janoušek svoji roli plnil, ač očekávání byla větší. Na hřišti bylo vidět, že absence rychlosti je fatální. Přesto nezklamal.

ONDŘEJ KESNER 1

Správný kapitán a lídr na hřišti i mimo něj. Kesner znovu ukázal, jakou oporu v něm Chrudim má.

LADISLAV MUŽÍK 1-

Pardubický expres vlétl do jara po hlavě, postupem času jeho gólový apetit vyšuměl. Přesto další správná volba chrudimského vedení, o čemž svědčí hned pět nastřílených branek.

JAN NIKODEM 2-

Zimní akvizice mnoho času na hřišti nedostala, byla zastíněna dobře hrajícím Dostálkem. Tak třeba na podzim.

DAVID SIXTA 1-

Další jistota chrudimské zálohy, kreativní dirigent, který stál u zrodu ne jedné gólové akce. A výstavní vítězná trefa na Žižkově? Třešnička na dortu.

MARTIN SULÍK 3-

Sulík si místo v základní sestavě napevno nikdy nevybojoval, po koronavirové pauze se na hřišti objevil sporadicky. Veškeré snahy o zlepšení přerušilo zranění, kterému sezonu ukončilo předčasně.

ÚTOČNÍCI

PETR RYBIČKA 1-

Výkony Rybičky měly na jaře vzestupnou tendenci. Po koronavirové pauze se ve dvojici s Vašulínem dostali do parádní formy, nastřílel sedm branek a byl postrachem pro obrany soupeře. Ve čtyřiadvaceti letech by měl být i v následujícím ročníku střeleckou oporou Chrudimi.

DANIEL VAŠULÍN 1

V prvním ročníku sedm, nyní osm. Daniel Vašulín vylepšil svůj střelecký úspěch z loňské sezony a po vydařeném jaru si opět řekl o angažmá, nad jeho službami krouží především sousedé z Hradce Králové. Na hřišti kromě střílení branek kvalitně dokázal podržet balon a posunout ho na nabíhající spoluhráče, hodil se také při bránění standardních situací. Pokud by o hráče tohoto typu měla Chrudim přijít, bude ho jen stěží nahrazovat.

MILAN UJEC 2-

Čekal na lavičce na šanci, za málo času na hřišti toho mnoho nevymyslel.

Nehodnoceni: Matěj Javůrek, Václav Bašek. Odehráli málo minut.