A celek MFK ji zahájil zostra. Firbacher nejprve napálil břevno a v 17. minutě se měnil stav, po faulu na Vránu v pokutovém území se kopala penalta, kterou Záviška bezpečně proměnil – 0:1. S několika třineckými střeleckými pokusy si poradil gólman Floder a těsně vedení hostů platilo i při odchodu do kabin.

Penaltovou výhodu měli hned po pauze po zákroku na Kaniu i domácí, ale Javůrek s ní naložil bídně a vůbec netrefil branku. Bylo to však teprve začátek dramatických peripetií, které tohle střetnutí postupem času nabralo.

O vzruch přitom nebyla nouze před oběma brankami, například chrudimský Šejvl byl po standardní situaci velice blízko ke gólové pojistce, ale zblízka minul. V 68. minutě viděl druhou žlutou kartu Vrána a hosté šli do deseti.

V oslabení se Chrudimští vydrželi bránit zhruba deset minut. Jen do té chvíle, než rozhodčí ukázal potřetí na značku pokutového kopu. Sám faulovaný Petráň při něm byl na rozdíl od svého spoluhráče úspěšný.

Ani remíza nebyla hostům přána. Rozhodlo se v nastavení, kdy měl nejprve tři body na noze Surmaj, ve výborné pozice ale nepřekonal gólmana Hasalíka. Z protiakce protlačil balon ze skrumáže za Flodera Dedič a Chrudimským zbyly prázdné ruce.

Chuť si budou moci spravit tuto sobotu, kdy od 10:15 hostí na hřišti U Vodojemu Opavu.

17. kolo:

Fotbal Třinec – MFK Chrudim 2:1 (0:1)

Branky: 80. Petráň z pen., 90. + 5. Dedič – 17. Záviška z pen. ŽK: 6:3. ČK: 0:1 (68. Vrána). Diváci: 420. Třinec: Adamuška (38. Hasalík) – Javůrek, Ba (74. Petráň), Bedecs, Hýbl (67. Dedič) – Habusta – Omasta, Nešický, Machuča, Kania – Juřena. Chrudim: Floder – Kesner, Donát, Šejvl, Koželuh – Kejř (75. D. Vácha), Záviška (86. Juliš), Jan Řezníček, Průcha, Vrána – Firbacher (75. Surmaj).