Doby, kdy byl Matěj Slováček v reprezentaci nezkušeným mladíkem, již pominuly. Proti Ukrajině odstartoval sedmou desítku reprezentačních duelů a před zaplněnou chrudimskou halou oslavil rozlučku Romana Mareše vítězstvím.

Jak hodnotíte vystoupení české reprezentace v obou zápasech?
Oba zápasy hodnotím velice pozitivně. V prvním zápase se nám podařilo zvítězit a dokázali jsme udržet nulu vzadu, čehož si moc ceníme. V druhém zápase se na nás soupeř lépe připravil a my se první poločas nemohli dostat k naší hře. V druhém poločase jsme hru zlepšili, ale bohužel už se nám nepodařilo výsledek zvrátit.

Na oba zápasy, v Chrudimi i v Kutné Hoře, bylo prakticky vyprodáno. Cítíte, že zájem o futsal v ČR roste?
Návštěvy na oba zápasy mě nepřekvapily. V Chrudimi na tyto akce chodí pravidelně mnoho diváků a atmosféra je tu vždy výborná. V Kutné Hoře se jednalo o první takovouto akci a diváci přesto dokázali kompletně zaplnit, za což jim patří veliký dík.

S reprezentací se loučil Roman Mareš. Končí tím jedna velká éra?
Jméno Roman Mareš je ve futsale velký pojem a určitě je pro nás ztráta, že nebude nadále pokračovat v národním týmu, i když by byl stále velkým přínosem. I když to bude těžké, tak doufám, že se nám ho podaří nahradit a budeme dosahovat dobrých výsledků.

Jaký futsalový moment se vám v souvislosti s ním samotným vybaví?
Já osobně jsem vedle Romana futsalově vyrůstal a těch momentů je hodně. Na co vzpomínám je, když se Roman vrátil po zranění v sezoně 2014/2015 a výraznou měrou pomohl k zisku titulu.

Postupem času se s Tomášem Koudelkou začnete v reprezentaci stávat ti zkušenější. Očekává se od vás role tahounů?
Nevím, jestli se od nás očekává role tahounů, ale samozřejmě už máme čím dál více zkušeností z těžkých zápasů v lize mistrů, reprezentaci, play off, které se snažíme zúročit v každém zápase a nebojíme se na sebe brát stále větší zodpovědnost.

Petr Dejnožka