A neskrýval zklamání. „Je to jedna z nejtěžších porážek, co jsem v Chrudimi zažil,“ odstartoval zápasové hodnocení Ondřej Kesner. Jeden z nejzkušenějších hráčů v klubu hraje na východě Čech již téměř deset let, pamatuje mnohé. Nic podobného ale nezažil. „Vedli jsme 2:0 a pak tohle.. Hrůza, krutě jsme to nezvládli a totálně propadli,“ popisoval.

Chrudimští přitom zvládli drtivou většinu východočeského derby velmi dobře. Kvalitně bránili a čekali na šanci. Ta se objevila ve druhé půli, dokonce dvakrát. Jenže poslední desetiminutovka se vším naprosto zamávala. „Jsme strašně zklamaní. Dřeme, plníme to, co jsme si řekli a dokážeme čelit silnému soupeři. A pak během chvilky znehodnotíme osmdesát minut,“ zlobil se Kesner.

Domácí se dostali do vedení na začátku druhého poločasu, kdy se jim podařilo Hradec zaskočit. Čím? „Chtěli jsme být nebezpeční v protiútocích a nějaký z nich dobře vyřešit. Podařilo se to,“ hledal pozitiva záložník, který se před několika dny vyléčil z onemocnění covid 19.

Sám stěží hledal příčiny totálního blackoutu, který v závěrečné desetiminutovce znamenal obrat a porážku Chrudimi. „Hradec tlačil, my jsme nedohrávali situace tak, jak měli. Naše obrovská chyba, měli jsme si s tím poradit,“ věděl Kesner.

Na dálku alespoň poblahopřál Danielovi Vašulínovi k vítěznému gólu. „Dan na sobě pracuje, je silný a je to vidět. Hradci velmi pomáhá. Za celou kabinu můžu říct, že mu to přejeme. Je to dobrý kluk, má vše před sebou a držíme palce, ať se mu dál daří,“ uzavřel záložník MFK Chrudim Ondřej Kesner.

Již v sobotu čeká Chrudim další mistrovské utkání, tentokrát svěřenci Jaroslava Veselého zamíří na horkou půdu třetího Prostějova.