Nováček těsně nad úrovní sestupu. Fotbalisté Chrudimi se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE rozkoukávali, o řadu bodů přišli velmi smolně. Herně rozhodně nezklamali a mladé mužstvo má na jaře na čem stavět. I když ho čeká boj o záchranu.

Známkujeme jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Při hodnocení jsme brali na zřetel poloprofesionální zázemí klubu a předpoklady hráčů, přísnější jsme byli na lídry než na zelenáče.

Brankáři

LUKÁŠ MRÁZEK  1-
Brankářská opora nezklamala ani ve vyšší soutěži. Mrázek během podzimu ukazoval svoje kvality, v důležitých chvílích tým podržel. Do smolného zápasu s Českými Budějovicemi stihl vychytat dvě nuly, následně ho zradilo zdraví. Zranění kolene mu podzim ukončilo předčasně.

SIMON ZÍMA  1-
Mladý a nezkušený. Zíma dostával během podzimu šance pouze v MOL Cupu, kde například vychytal nulu proti ligové Boleslavi, po Mrázkově zranění ale musel do akce. Nezklamal. Nula ze souboje proti Prostějovu je jasným důkazem.

Obránci

PETR DRAHOŠ  2
Rázný stoper se ukázal jako jeden z lídrů chrudimské defenzivy. Chyběl jen při stopce za žluté karty. Jen jeho branky z předchozích sezon zatím nováčkovi trochu schází.

JAROSLAV HLAVSA  2-
Posila z Hradce se ukázala v devíti zápasech. Zkraje obrany se snažila pravidelně podporovat útok, občas to ale trochu hořelo vzadu.

JAKUB KRČÁL  1
Další z obránců, na které je v Chrudimi spolehnutí. Nebál se, nedělal chyby a vládl pevnou rukou. Objevil se ve všech zápasech, odehrál nejvíce minut a gólem z penalty zařídil nesmírně důležité tři body proti Táborsku.

LUKÁŠ MASTÍK  2
K tradičním oporám obrany patří bezpochyby. Na levém kraji pečlivě střežil soupeře a nebál se vylétnout i dopředu. V sedmadvaceti letech je nejzkušenějším obráncem. Vzhledem k ostatním je velkým plusemi fakt, že za celý podzim stihl jen jednu žlutou kartu.

VOJTĚCH ŘEZNÍČEK  2
Zadák, který je vidět. Vojtěcha Řezníčka trápilo během podzimu obnovené zranění z loňské sezony, přesto se stihl objevit ve dvanácti duelech. A proti Českým Budějovicím zaznamenal životní trefu své kariéry.

Záložníci

TOMÁŠ DOSTÁLEK  2-
Jediný třicátník v dresu nováčka. Od rychlonohého záložníka se čekaly branky. Sezonu odstartoval v základní sestavě, v deseti duelech ale neskóroval. Navíc se na jeho místo hodně aktivně tlačil výrazný Froněk.

TOMÁŠ FRONĚK  1-
Posila splňující parametry. Froněk je ofenzivním typem hráče, který rozhoduje zápasy. Ač skóroval pouze čtyřikrát, body ze zápasů se Znojmem či s Hradcem Králové jdou jednoznačně za ním. Občas ve snaze rozhodnout bral vše až příliš na sebe.

ONDŘEJ KESNER  1-
Kapitán Chrudimi patřil k tahounům. Na pravém kraji motal soupeře, vstřelil tři branky. Kaňkou je zbytečná červená karta v derby s Hradcem.

LUKÁŠ KOPECKÝ  3
Dlouhodobě nejlepší střelec posledních sezon ve vyšší soutěži zatím mlčí. Lukáš Kopecký po zdravotních problémech v úvodu sezony nedostal od trenérů Jirouska a Matějky tolik prostoru, odehrál přesně 241 minut, ve kterých neskóroval. Od hráče jeho formátu se čekalo více.

SEBASTIEN LANGR  3
Defenzivní záložník sloužil v ČFL jako štít, který výrazně pomohl s rozehrávkou. Na podzim se ukázal ve všech šestnácti duelech, fotbalově se mu ale tolik nevedlo. Nedostatky ale doplnil svojí dravostí a bojovností.

DAVID SIXTA  2-
Technicky velmi nadaný hráč, který se vrátil na východ Čech a měl být tahounem mužstva. Ve středu zálohy na něj byla radost pohledět, po kvalitním nástupu ale zbrzdil. Dvě branky v úvodních třech kolech fanoušky namlsaly, do konce podzimu se ale talentovaný hráč již neprosadil.

MARTIN SULÍK  2
Univerzál, jak má být. Sulík přišel do Chrudimi jako ofenzivní krajní záložník, během podzimu ale lepil díry na všech postech. Zahrál si krajního beka, proti pražské Slavii dokonce stopera. Slovenský hráč pomohl, často se stal střídajícím žolíkem, který hru oživil.

DAVID VODRÁŽKA  2
Davida Vodrážku ovlivnilo zranění, do hry se dostal až v průběhu podzimu. Sbíral pouze žluté karty, přesto byl pro chrudimskou hru přínosem. Vyšel mu zejména dvojzápas s Mladou Boleslaví a Hradcem Králové, ve kterém MFK neinkasovalo.

Útočníci

PETR RYBIČKA  4
Lídrem chrudimského útoku se po návratu z Brna měl stát útočník Petr Rybička. Snaha a šance byly, chybělo to hlavní – branky. Na podzim se prosadil jen jednou, v závěrečném zápase s Prostějovem. Tento duel mu vyšel nadmíru dobře a patřil mezi nejlepší hráče. Bohužel, na útočníka jeho talentu je to proklatě málo.

JAKUB ŠÍPEK  3
Výkony Jakuba Šípka byly hodně rozporuplné. Aktivita, snaha a rychlost v jeho podání nechyběla, o gólech to již neplatí. Dvě branky ze třinácti zápasů jsou na mládežnického reprezentanta málo.

DANIEL VAŠULÍN  1
Klubající se senzace. Vytáhlý útočník držel prapor chrudimské ofenzivy hodně nahoře. Na své parametry umí skórovat hlavou, má skvělou střelu, rychlostně nezaostává. Čtyři druholigové branky jsou jistě začátkem jeho nadějné kariéry.

Nehodnoceni: Denis Krištof a Josef Stránský. Odehráli málo minut.

Petr Dejnožka