Inspekce na Třinci

Po návratu ze zahraničních štací trénoval během prosince s Pardubicemi, v lednu se ale upsal v sousední Chrudimi. A v jejím dresu se úplně poprvé postaví proti mužstvu, které ho do velkého fotbalu dostalo. Na bratříčkování s bývalými spoluhráči ale nebude čas. „Na devadesát minut jde kamarádství stranou,“ má jasno Ondřej Vencl. A že známých tváří uvidí v dresu soupeře mnoho. „Pardubický tým má stabilní osu, která se již řadu let nemění,“ popsal.

Obránce druholigového nováčka sbíral informace o soupeři naplno, v sobotu ho totiž naživo viděl hrát proti Třinci (4:0). „Jel jsem se podívat, co nás přesně čeká. Budou hrát hodně na míči, mají své fotbalové šablony, kterých se drží. Musíme bránit lépe než ve Znojmě a pokusit se překvapit,“ plánuje pětadvacetiletá zimní posila Chrudimi.

Michale, gól nedáš

Úkolem Ondřeje Vencla bude především ubránit osmigólového Michala Petráně. „Je to sice jejich nejlepší střelec, ale my musíme bránit komplexně. Není to jenom o Petráňovi, soupeř má řadu kvalitních hráčů. Čelůstka s Fouskem patří k nadprůměru druhé ligy, Jeřábek je pan fotbalista, který to řídí a rozdává,“ vyzdvihuje individualisty v dresu Pardubic chrudimský zadák.

Právě s produktivním Petráněm si Ondřej Vencl před startem derby vyměnil několik zpráv. „Hecovali jsme se. Psal jsem mu, že gól nedá. A on, že je to jedno, hlavně, aby vyhráli. Ale to nedopustím,“ usmál se Vencl. „Když dá Petrys gól a my vyhrajeme 2:1, budu spokojen,“ dodal.

Spolu s Venclem hráli v minulosti za Pardubice i další hráči; Rybička, Dostálek či Mastík mají na nejbližšího druholigového soupeře mnoho vzpomínek. „V kabině vypíšeme něco speciálního. Hrála tam řada kluků, takže se domluvíme a minimálně občerstvení dáme,“ pokyvuje.

Ač je na obou stranách velká řada kamarádů a známých, situace Chrudimi není růžová. V domácím souboji s Pardubicemi nutně potřebuje bodovat, aby se vzdálila sestupovým příčkám. „Legrace půjde stranou, ať vyhraje lepší,“ diplomaticky uzavírá Ondřej Vencl.

Petr Dejnožka