Důležitý souboj v Chrudimi začal mnohem lépe pro prostějovské barvy, kteří po kvalitním vstupu do zápasu získali vedení na svoji stranu. V sedmé minutě se totiž do balonu ukázkově opřel Robert Bartolomeu a parádní ranou ze vzduchu nechal Flodera plachtit vzduchem marně. Opaření Chrudimští byli inkasovanou brankou motivováni pozitivně a naopak to byli oni, kdo ve zbytku prvního poločasu diktoval tempo.

A odměna přišla záhy. Centr ze strany hřiště přistál ve 12. minutě hlavě David Hufa, který si v šestnáctce věděl rady a umístil balon přesně k tyči. Na obrat se nemuselo čekat dlouho. Po několika závarech před brankou Prostějova Záviška šikovně přihrál pod sebe na Filipa Novotného, který prvním gólem ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE poslal poslední tým tabulky do vedení.

A i nadále hrála Chrudim mnohem zajímavější a aktivnější fotbal, s čímž přicházely i šance. Jan Řezníček ani Ondřej Kesner však prostor mezi třemi tyčemi nezasáhli, naopak ve druhé minutě nastavení trefil na druhé straně tyčku David Moučka. Poločasové vedení domácích 2:1 však příliš dlouho nevydrželo. Do druhé půle vlétl jako uragán střídající David Látal, který byl hned po dvou minutách faulován a nařízenou penaltu proměnil David Huf. Tím však chrudimská jízda zdaleka neskončila.

Do střelecké listiny se následně zapsal také David Látal a to hned dvakrát z podobné pozice - jednou mířil pod břevno, podruhé mezi nohy gólmana. Šestou branku si vzal na starost opět David Huf, jenž dokonal hattrick a zvýšil na 6:1. Poslední slovo si vzali pro změnu hosté, kteří zásluhou Jakuba Habusty snížili na konečných 6:2! Chrudim si tak zapsala první výhru v sezoně a odpoutala se z posledního místa tabulky.

„Potřebovali jsme vyhrát a věděli jsme, že nás čeká extradůležitý zápas. Na klucích bylo vidět, že se bojíme a že nemáme sebevědomí, která vždy přichází jen s výsledky. Musím je pochválit, že k tomu přistoupili tak, že jsme strach překonali a zvítězili jsme. Že jsme dali šest branek, to je asi nadplán,” smál se po zápase spokojený trenér Radek Kronďák.

MFK Chrudim - 1. SK Prostějov 6:2
Fakta - branky: 12., 48. z pen. a 82. Huf, 24. Novotný, 68. a 77. Látal – 7. Bartolomeu, 88. Habusta. Rozhodčí: Ulrich – Dobrovolný, Mojžíš. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (71. Cienciala po 2. ŽK). Diváci: 823. Poločas: 2:1.
Chrudim: Floder – Kesner, Toml, Míka (55. Kutík), Borkovec – Řezníček, Skwarczek (46. Látal) – Záviška, Langhamer (84. Vrána), Novotný (72. Kosek) – Huf (84. Bauer).
Prostějov: Vejmola – Elbel, Jaroň (46. Cienciala), Bolf, Macháček (78. Gábriš), Habusta, Zapletal (52. Rolinek), Bartolomeu, Moučka (46. Silný), Malec, Koudelka (52. Slaměna).