Chrudim sice byla na hřišti Blanska v úvodu lepším mužstvem, paradoxně ale inkasovala jako první. když se opakovanou střelou prosadil kapitán Buchta. Na první gól Blanska ještě dokázal vyrovnávací trefou odpovědět stoper Ahmed Fofana, který doklepával míč na brankové čáře do domácí sítě, poté se ale prosazovali už pouze domácí.

Vítěznou branku vsítil krátce po návratu z kabin Žák, stejný hráč zvýšil v 74. minutě na 3:1. Domácí hráli ve velké pohodě, přidali z nohy Lhoteckého ještě čtvrtou branku a měli další řadu šancí, Chrudimští se v závěru zmohli jen na nastřelenou tyč z nohy Romana Čápa. Blansko porazilo Chrudimské 4:1, ukončilo vlastní sérii proher a prohloubilo jejich herní a výsledkovou krizi.

„Ostudný výsledek,“ pustil se do hodnocení zklamaný trenér MFK Chrudim Jaroslav Veselý. „Blansko nám dalo naprostou lekci z produktivity. My jsme měli po dvaceti minutách vést o tři branky a zbytek zápasu kontrolovat. Místo toho jsme soupeři dali hloupými chybami laciné branky,“ zlobil se kouč. Jeho tým po snovém podzimu klesá tabulkou FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY níže, po čtvrté porážce z pěti zápasů je již na osmém místě.

Již v sobotu čeká svěřence trenéra Jaroslava Veselého domácí souboj s Třincem.