Těsně po skončení Ligového grémia tak na straně Chrudimi panovala spokojenost. „Všichni jsme především rádi, že můžeme hrát. Je to rozumné, musíme dodržovat nastavená opatření,“ popisoval Linhart.

Spokojený chrudimský šéf stál na vítězné straně i hlasování o pozici člena Ligového výboru za druhou ligu. „Budu se bít za kluby F:NL, aby nebyly upozaďovány. Chtěl bych přinést nový elán, vítr a pracovitost,“ tvrdí šéf Chrudimi Tomáš Linhart, který v přímém souboji o jediný hlas porazil generálního manažera hradeckých Votroků Richarda Jukla.

Chrudimské vedení už dopředu naznačilo, že by rádo vpustilo na stadion maximální povolené množství fanoušků, upřednostnilo by permanentkáře. Přesné podmínky se budou nastavovat v nejbližších dnech.

Aktuálně desátý tým tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stihl zvládnout díky vládním opatření již i první přípravný zápas, v pondělí dopoledne před zavřenými tribunami těsně podlehl ligovým Bohemians 1:2.

Definitivně potvrzený rozpis soutěže ještě není, dle původního rozpisu však Chrudim čekají v úvodních kolech restartu dva zápasy na hřištích soupeřů – v Třinci a na Žižkově. Poprvé doma by se chrudimští fotbalisté měli představit v úterý 2. června od 17 hodin, kdy by v rámci východočeského derby měli hostit konkurenční Hradec Králové.