Od řady zraněných a nemocných hráčů přes nelichotivé výsledky se Slatiňany a Dobrovicí až ke zrušenému utkání proti Ústí nad Labem. Jedna komplikace střídá druhou. Na závěr zimní přípravy měly Chrudim čekat dva zápasy proti druholigovému soupeři, den před měřením síly s Ústím však přišla nepříjemná zpráva – duel zrušen.

„Samozřejmě by bylo lepší hrát, snažit se napravit dojem a získat větší sebevědomí z ne úplně povedených předchozích zápasů, nicméně si myslím, že zas taková komplikace to není,“ popsal situaci záložník David Sixta. Náhradní varianta? Modelový mač a odpočinek. „Místo přípravného utkání jsme v pátek mezi sebou odehráli modelový zápas o víkendu si psychicky odpočinuli,“ ocenil dirigent chrudimských útoků.

A na co se Chrudimští zaměřili? „Mohli jsme si vyzkoušet nějaké herní varianty, které nám tolik nefungovaly v minulých zápasech,“ svěřil se Sixta. Posun na chrudimských výkonech od začátku přípravy je znatelný: „Víme, že utkání v přípravě od nás nebyla optimální, ale již v zápase s Ústím nad Orlicí byl vidět alespoň nějaký posun, i když to stále nebylo ono.“

Chrudimští vstoupí do jara ostrým soubojem s Brnem, před vlastními fanoušky ho vyzvou v sobotu 2. března. „Věřím, že se ukáže kvalitní tréninkový proces a na první zápas s Brnem budeme dobře připraveni,“ doufá střelec dvou podzimních branek. Příliš času na přípravu již nezbývá, nyní je na programu pilování detailů. „Žádný fotbalista nemá rád zimní přípravu, všichni se již těšíme až to začne,“ raduje se David Sixta.

Chrudim má na programu ještě jedno přípravné utkání, v sobotu 23.2. se v Blšanech postaví Sokolovu.

Petr Dejnožka