Dosavadní stopeři chrudimského týmu výrazně pocítí zvýšenou konkurenci. Po příchodu Michala Rendly totiž vedení sáhlo po dalším jménu, známém především v sousedních Pardubicích, kde sbíral druholigové starty po tři sezony. Po štaci v rakouském Hornu přestoupil do Chrudimi střední obránce Ondřej Vencl. Po dvou a půl letech na Slovensku a v Rakousku se vrací „domů“ na východ Čech.

„Trenér Jirousek o mě stál delší dobu. Přišla řada nabídek, ale nic nebylo tak konkrétního,“ komentoval svůj příchod sám Ondřej Vencl. Aklimatizace problém neznamenala: „Řadu kluků z nám ze svého působení v Pardubicích. Věřím, že zde budu svými výkony přínosný,“ dodal.

Mládí vpřed

Tím však posilování chrudimského nováčka ani zdaleka nekončí, okysličením prošly i záložní řady. Dalším mladíkem do již tak zkušenostmi nepřekypujícím týmu je Roman Čáp. Někdejší hráč Hradce Králové přichází z Jihlavy, kde na podzim nakoukl do druhé nejvyšší soutěže ve dvou případech. Pro jarní část se ale do týmu trenéra Radima Kučery nevešel. Šanci dostane na půlročním hostovánív Chrudimi.

Na soupisku pro druholigové jaro bude dopsán i Lukáš Kraják. Je vám jméno ve spojení s Chrudimí povědomé? Ano. Kraják vedl čtrnáctý tým F:NL od ledna jako kondiční trenér, po domluvě s vedením přesedlal přímo na hrací plochu.

Hráč, který nastartoval svoji kariéru v Hradci Králové, musel kvůli problémům se srdcem profesionální fotbal opustit, vidět ho mohli fanoušci v Převýšově či v Kratonohách. Nyní je připraven na návrat. „Sdělil mi, že po zdravotní stránce je schopen soutěž zvládnout,“ ujišťuje předseda MFK Chrudim Tomáš Linhart. Kraják naskočil do tréninkového procesu nováčka při velkém množství zraněných a trenéry zaujal.

„V Kratonohách bylo vytížení minimální, čekal jsem, co to přinese. Cítil jsem se dobře a nabídku přijal,“ popsal Lukáš Kraják. V dohodě jsou zahrnuty i jisté úlevy. „Domluvili jsme se, že zátěž bude zmírněná, absolvuji čtyři až pět tréninků týdně,“ svěřila se nečekaná posila.

„Od jeho příchodu na pozici kondičního trenéra jsme cítili, že má na mančaft velmi dobrý vliv. Pro kabinu bude rozhodně přínosem,“ věří šéf chrudimského fotbalu Linhart. Pozici kondičního trenéra Kraják neopustí. Poslední změnou v chrudimském kádru je konec záložníka Tomáše Ulbricha, který neuspěl na zkoušce.

Petr Dejnožka