Osmadvacet inkasovaných branek za podzim je na chrudimské zvyklosti hodně, podobný krok se tak dal očekávat. Stoperské trio Krčál, Drahoš, Krištof přivítalo novou krev, defenzivu Chrudimi vyztuží obránce s ligovými zkušenostmi, Michal Rendla prošel Kladnem, druhou ligu zná z Čáslavi, v Písku dělal kapitána, novou etapu napíše v druholigové Chrudimi.

„První kontakty proběhly už v létě, tehdy jsem se ještě rozhodl upřednostnit třetí ligu,“ poodkryl zákulisí jednání sám Michal Rendla.
„Touha ale zůstala. Když se pan Linhart (předseda MFK Chrudim – pozn. red.) ozval znovu, neodolal jsem,“ dodal s úsměvem. Cestu Chrudimi podzimní částí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sledoval velmi pečlivě. „Fandil jsem nejen v lize, ale i v poháru. Říkal jsem si, co kdybych tam byl..,“ naráží na zápasy s Boleslaví a Slavií čerstvě osmadvacetiletý obránce.

Pod trenérem Jirouskem bude pracovat poprvé v kariéře, informace si ještě před příchodem sesbíral. „Slyšel jsem, že je to náročný a přísný trenér. A to se i potvrdilo. Chci trénovat lépe, než doteď,“ komentoval očekávání od chrudimského angažmá.

Po dvou trénincích odehrál Michal Rendla v sobotu proti Slatiňanům celých 90 minut, po utkání na něm bylo znát zklamání. „I přes těžký terén bychom si s divizním soupeřem měli poradit, kvalita musí být vidět,“ zlobil se. Soupeř byl na balonu velmi šikovný,“ chválil divizního soupeře.

Petr Dejnožka