Začali dobře. Po třech dnech přípravy Chrudim dokázala uhrát ve východočeském derby remízu 2:2. Ač řada mazáků sousedních Pardubic chyběla, Chrudimští drželi krok a byli nebezpeční. O týden později přijde náročnější oříšek v podobě nebezpečného soupeře z nejvyšší soutěže. I přesto, že jde „jen“ o přípravu, pikantnost a očekávání z chrudimské strany jsou velká. „Těšíme se. Proti prvoligovému soupeři se každý chce ukázat a poměřit. A klidně můžeme opět zvítězit,“ vrací se Tomáš Dostálek k pohárovému souboji, ve kterém Chrudimští zdolali Mladou Boleslav.


Jablonec má ve skupině Tipsport ligy za sebou již dva zápasy, na kontě čtyři body a žádnou inkasovanou branku. K zimní lize tedy přistoupil naplno. „Berou jí zodpovědně, navíc je to podle mě jeden z top pěti týmů u nás. Stejně jako všichni i oni testují nové kluky, což je pro nás hratelnější,“ uznává sílu soupeře záložník MFK.

Rozhodčí budou mít k dispozici testovaný systém videorozhodčího, pro Chrudim velká novinka. Využití techniky Dostálek kvituje: „Jedině dobře. Musí se ale využívat s mírou a ne několikrát za zápas, hráči pak ztratí koncentraci,“ komentuje spojení techniky a fotbalu. Video si vyzkouší poprvé, hrát proti ligovému soupeři ne. Zúročí zkušenosti?

Petr Dejnožka