Opava vstoupila do pátečního duelu bez Pikula s Bílkem, ale s novou posilou Yunisem na lavičce. Do první šance se hned v úvodu mohl dostat Rataj, ovšem gólman Floder byl u míče dříve. Ve 12. minutě poslal dlouhý balon Janoščín a Kopečného, který měl ve vápně prostor, měl v plánu obejít brankáře, avšak ten jeho úmysl vystihl. Celkově ale v první části úvodního dějství příliš zajímavých momentů k vidění nebylo. Hosté se k přímému ohrožení Lasákovy branky prakticky nedostali. Dali o sobě vědět až dvě minuty před poločasem. Kejř prošel přes Helebranda, jenomže míč si předkopl a Lasák ho v pohodě zneškodnil. Ještě předtím na druhé straně pálil Kramář nad. V nastaveném časem utekl po lajně Kramář, nacentroval na Kopečného ten ale zakončoval s faulem a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Petr Czudek
Opava vstoupila do Federálního poháru vítězstvím

Na začátku druhého poločasu se Vrána zbavil Kadlece, ke smůle svého týmu vystřelil nad. Hosté hrozili z rychlých kontrů. Po dalším takovém střílel Vrána, Lasák jeho pokus zlikvidoval. V 64. minutě měli Chrudimští další možnost, Záviška z dobré pozice pálil nad. Opavští v úvodu druhé půle už tolik nebezpeční nebyli. Naopak Vrána v 69. minutě chtěl nachytat Lasáka, ten míč vytlačil na roh. Na druhé straně se o stejnou věc pokoušel Kopečný, ani po tomto pokusu se skóre neměnilo. V 72. minutě byl k vidění první gól. Kramář zarval na lajně, zatáhl míč, odcentroval a Ščudla na zadní tyči dostal balon do sítě. O šest minut později bylo rozhodnuto. S chutí hrající Ščudla našel Rychlého a ten zvýšil na 2:0. Opava se dostala do klidu. V 81. minutě se prezentoval parádní střelou Yunis, brankář Floder skvělým zákrokem tento pokus zneškodnil. Opavští nakonec zvítězili 2:0.

SFC Opava – MFK Chrudim 2:0 (0:0)

Branky: 72. Ščudla, 78. Rychlý. Rozhodčí: Vokoun – Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Šigut, Kopečný, Kadlec – Kesner, Juliš. Diváci: 1528.

SFC Opava: Lasák – Kadlec, Rychlý, Janoščín, Helebrand – Haitl, Macháček (58. Ščudla) – Šigut (88. Janjuš), Kramář, Kopečný (90. Dostál) – Rataj (58. Yunis). Trenér: Roman West.

MFK Chrudim: Floder – Jančura, Hašek, Skwarczek, Kesner – Řezníček – Vrána (87. Bauer), Záviška (74. Juliš), Průcha, Kejř (65. Látal) – Jedlička (65. Firbacher). Trenér: Radek Kronďák.