Obrat nálady o sto osmdesát procent. Chrudim si začíná věřit. A po zápasech s Mladou Boleslaví a vyhraném východočeském derby není divu. „Nálada se hodně změnila. Podle mě jsme s Boleslaví odehráli nejlepší zápas této sezony,“ vrací se k pohárové výhře Tomáš Dostálek. „Naše forma má rostoucí tendenci,“ všiml si krajní záložník MFK Chrudim. „Dvakrát za sebou jsme nedostali branku, zlepšili obrannou fázi a navíc sami stříleli branky,“ hledal hlavní faktory chrudimského povstání.

Hon na další body proběhne v pátek podvečer v Jihlavě. Na hřišti prvního týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY budou chrudimští fotbalisté plnit roli outsidera. Čísla mluví jasně. Jihlava z deseti zápasů prohrála jen dvakrát, za ztráty se dají považovat i další dvě remízy. Spolu s Pardubicemi a Brnem je Vysočina nejlépe střílejícím týmem celé soutěže. V Chrudimi se ale statistik nebojí. Podobnou situaci si vyzkoušeli již proti hradeckým Votrokům. „Víme, že můžeme hrát vyrovnané zápasy s každým. Na podobná utkání se člověk namotivuje ještě více,“ těší se Dostálek.

Děsit Chrudimské před startem utkání však může fakt, že na hřišti soupeře ještě ze hry neskórovala. Kromě penalt na Žižkově a v Táboře se trefil jen Kesner z přímého kopu. Co tedy může na Jihlavské platit? „Jihlava patří bezpochyby k favoritům na celkové vítězství. Hraje rychlý fotbal a střílí hodně branek. Klíčem je k úspěchu je zopakování výkonu z minulého týdne,“ ví Tomáš Dostálek.

Souboj Vysočiny Jihlava a MFK Chrudim začne netradičně již v pátek v 18 hodin.

Ilustrační foto
Srbský zářez na úvod. Poté Chrudim nestačila na Movistar

Petr Dejnožka