Devatenáctiletý půst skončil, v Chrudimi se znovu kopala druhá liga. Na první domácí zápas MFK Chrudim ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE si v sobotu dopoledne našlo cestu bezmála tisíc dvě stě fanoušků, kteří nakonec odcházeli vzhledem k prohře 2:3, nespokojeni. Předvedená hra chrudimských fotbalistů však byla příslibem. Hodinu byli Východočeši herně lepší a drželi vedení.

Ach, ty vlastní chyby

Vedení 1:0 velké šance a neproměněná penalta. Cesta za premiérovými třemi body ve druhé nejvyšší soutěži nabrala rychlý spád dolů po hodině hry. Do kabin po závěrečném hvizdu šli hráči Chrudimi se skloněnou hlavou. „Velké zklamání,“ pronesl při hodnocení duelu střelec prvního gólu David Sixta. „Prakticky vyhraný zápas, byli jsme blízko k pojištění vedení, ale vlastními chybami zbytečně prohrajeme. Můžeme si za to sami,“ zlobil se.

Kvalitní výkon v prvním poločase byl po pauze znehodnocen. „Již v první půli jsme několik situací přečkali se štěstím, definitivně nás položila až neproměněná penalta,“ poukázal mladý záložník.

Důležitou postavou ústeckého vítězství byl brankář Jiří Lindr, který měl možnost si zahrát se Sixtou v Hradci Králové, odkud Lindr letos v létě odešel do Ústí. „Jirka je chycenou penaltou neskutečně vyhecoval a na nás spadla deka. Byl to rozhodující moment zápasu,“ řekl Sixta.

Řekl o Chrudimi
„Hráčům jsem před zápasem říkal, že nás čeká mnohem těžší duel než proti Sokolovu. Chrudim je dlouho pohromadě, ví, co chce hrát, má agresivní hráče a dnes to ukázala. První půlku nás přehrávala.“
(Aleš Křeček, trenér Ústí nad Labem,po utkání pochválil chrudimský tým)

Návštěva? Fantazie

Velkou otázkou před prvním domácím zápasem byl očekávaný zájem fanoušků o druhou ligu. V předchozích sezonách v České fotbalové lize chodilo na mužstvo, které se pravidelně pohybovalo na čele tabulky, maximálně pět set diváků.

„Na první domácí zápas očekáváme zhruba osm set fanoušků,“ vyjádřil se před samotným utkání předseda klubu Tomáš Linhart. A nejen on byl příjemně překvapen. Tribuna byla zaplněna do posledního místa, tradičně byly desítky či stovky přihlížejících obsypáni podél hřiště. A výsledek? 1190 diváků.

„Vysoké číslo nás mile překvapilo. Škoda, že jsme to nezvládli výsledkově, ale doufám, že předvedenou hrou jsme fanoušky potěšili. V dalších zápasech se budeme snažit získat pro ně i důležité tři body,“ děkoval za přízeň nejvyšší muž chrudimského fotbalu.

„Věřím, že na nás nezanevřou. Pamatuji si na zápas v poháru proti Slavii Praha, kdy přišlo téměř tři a půl tisíce lidí. I dnes byla atmosféra úžasná,“ pochvaloval si sám David Sixta.

Svoji přízeň mohou fanoušci druholigového nováčka prokázat znovu 11. srpna, kdy k Vodojemu dorazí celek Znojma. Ještě předtím ovšem Chrudim vyrazí na ostrý duel do Brna.

Ilustrační foto.
Fotbalisté před dvanácti sty diváky prohráli s Ústím

Petr Dejnožka