Chrudim na domácí půdě chtěla proti prvnímu Vyškovu navázat na zlepšené výkony i výsledky z posledních duelů. Cizinecká enkláva Vyškova na chrudimskou defenzívu pořádně nastoupila a v prvních minutách si vytvořila výraznou územní převahu. Ta ale žádnou šanci nepřinesla a postupem času se obraz hry začal překlápět na chrudimskou stranu. A s tím také přišly příležitosti. Zlobil zejména nejlepší střelec Chrudimi David Huf, jehož zakončení ale buď mířily mimo nebo jej na brankové čáře vykopnul z branky obránce Souaré. 

Paradoxně to byl Vyškov, kdo se v prvním poločase prosadil. Z jediné střely na branku v prvním poločase byl gól, na centr z levé strany si naskočil Bienvenue Kanakimana, který umístěnou hlavičkou nedal Floderovi šanci zareagovat. 

Poločasové vedení nevýrazně hrajícímu Vyškovu dlouho nevydrželo. Chrudim na svého soka po přestávce nastoupila a začala proměňovat své šance. Nejprve se prosadil produktivní David Huf, který se dostal k volnému míči po rohovém kopu, o pět minut později stejný hráč vysunul do samostatného úniku Daniela Langhamera, který prostřelil Stejskala podruhé a otočil skóre ve prospěch Chrudimi! 

Lídr tabulky se na východě Čech dlouho nemohl dostat do souvislého tlaku, po chybách v defenzívě si naopak sám koledoval o třetí branku. Při největší hrubici však Stejskal svoji chybu proti Jurčenkovi napravil. V závěru se spíše strkalo, než hrál fotbal, sudí rozdal celkem osm žlutých karet.

Po závěrečném hvizdu vypukla velká euforie, Chrudim zvítězila 2:1 a ukončila neporazitelnost prvnímu Vyškovu! „Jsme moc rádi, že se nám povedlo ukončit neporazitelnost Vyškova. Všichni ve druhé lize ví o jejich síle, je to dost specifický mančaft, čemuž jsme se rozhodli podřídit naši taktiku. Rozhodlo to, že jsme na soupeře byli dobře připraveni, eliminovali jsme jejich nebezpečné věci a sami jsme naopak dopředu trestali," radoval se trenér Radek Kronďák.

Ještě před reprezentační přestávkou se Chrudim představí v pohárovém MOL Cupu na půdě České Lípy.

MFK Chrudim - MFK Vyškov 2:1.
Fakta - branky: 50. Huf, 54. Langhamer – 42. Kanakimana. Rozhodčí: Krejsa - Šimáček, Vyhnanovský. ŽK: 3:5. Diváci: 820. Poločas: 0:1.
Chrudim: Floder – Skwarczek, Míka, Toml, Borkovec (89. Kutík) – Řezníček (89. Bauer) – Záviška, Langhamer, Novotný – Látal (71. Kesner), Huf (71. Jurčenko).
Vyškov: Stejskal – Ilko (40. Němeček), Coulibaly (78. F. Štěpánek), Mafwenta, Ramathan, Kanakimana (78. Lacík), Souaré, Bayo (51. Vintr), Lahodný, Eneme (78. Diallo), Metsoko.