V Chrudimi se začalo za mrazivého počasí hodně opatrně, oba celky nechtěly v úvodu zbytečně udělat chybu. Více na míči se zpočátku držela Vlašim, která svědomitě kombinovala a nenechávala dostat svého soupeře do tlaku. Prakticky první šance duelu hned skončila gólem. Poklona putuje na vrub obránce Daniela Kutíka, jenž se na levé straně šikovně uvolnil v akci jeden na jednoho a naservíroval balon ve 24. minutě na kopačku Ondřeje Kesnera, který ve skluzu otevřel skóre střetnutí - 1:0!

Vstřelená branka ještě více povzbudila Vlašim k ofenzivní hře, hosté si rázem vytvořili několik šancí na vyrovnání. Filip Šimeček však ani v jednom případě netrefil chrudimskou branku, následně v samostatném úniku vychytal Erika Biegona brankář Jiří Floder. V poločase tak byli spokojenější domácí, kteří měli na svém kontě těsné vedení.

Po pauze se obraz hry nijak výrazně nezměnil. Opticky měla ze hry více Vlašim, která byla častěji na míči, ale příliš brankových příležitostí si vypracovat nedokázala, naopak domácí hrozili z rychlých kontrů, ale v zakončení se jim nevedlo. Langhamer nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče, Kesner pro změnu nechal vyniknout Vágnera.

Fanoušci v Chrudimi další branku neviděli a duel nakonec skončil výsledkem 1:0. Chrudim tak v tabulce přeskočila Vlašim a posunula se na sedmé místo.

MFK Chrudim – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0
Fakta - branka: 24. Kesner. Rozhodčí: Klíma – Novák, Lakomý. ŽK: 3:4. Diváci: 580. Poločas: 1:0.
Chrudim: Floder – Skwarczek, Toml, Míka, Kutík – Řezníček – Kesner (C) (90+1. Borkovec), Langhamer (72. Bauer), Záviška (72. Látal), Novotný – Huf (86. Jurčenko).
Vlašim: Vágner – Sanneh (82. Dostál), Breda, Pernica (82. Šmiga), Nogha, Labík, Kričfaluši, Kulhánek (C), Šimeček (64. Musil), Šubert (64. Lacík), Biegon (82. Toula).