Zasloužená odměna za úvodní tlak

Smůla, zmar, nervozita. Chrudimští fotbalisté měli v prvních šesti kolech řadu skvělých momentů, mnohem více se s nimi však pojí negativa. Další rána pod pás chrudimským mladíkům přišla v utkání proti Sokolovu, který v souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky předvedl na východě Čech takticky velmi zodpovědný výkon. „I přesto, že Sokolov v prvních pěti zápasech nevyhrál, věděli jsme, že kvalita jejich týmu je obrovská,“ konstatoval po utkání trenér Chrudimi Pavel Jirousek. „Snažili jsme se hrát více zezadu na úkor pohledného fotbalu pro diváky a množství vypracovaných šancí,“ dodal.

Sokolov byl od úvodní minuty na chrudimském hřišti aktivnější, živější a nebezpečnější, z čehož plynula první branka v chrudimské síti. Vlastní. Petr Drahoš si kolenem srazil míč za záda Lukáše Mrázka a dostal tím Sokolov do výhody. I přesto, že v závěru poločasu přišlo parádní vyrovnání Ondřeje Kesnera z volného přímého kopu kousek za šestnáctkou, západočeský Sokolov se ze systému vykolejit nenechal.

Obrana Chrudimi skřípe

Ač se zdálo, že se domácí v závěru poločasu herně chytli, po pauze se obraz hry výrazně nezměnil. Baník se držel na balonu častěji a po chybě v chrudimské defenzívě udeřil podruhé, nehlídaný Jan Kosak neměl na malém vápně příliš problémů z voleje uklidit balon do sítě. „Druhá půlka byla o jednom gólu. Kdo ho dá, bude mít výrazně navrch. Nakonec se ukázalo, že to byla pravda. Bohužel, jedeme dál,“ hodnotil zklamaný trenér Jirousek.

A kde hledat problém? Doslova hrozivý je počet čtrnácti inkasovaných branek, Chrudim je v této statistice nejhorší v soutěži. Defenzivní tvrz byla v ČFL dlouho skvostem, kterým se mohl východočeský tým pyšnit. „Nadělali jsme dostatek chyb a znovu za ně zaplatili body,“ uvědomuje si šéf chrudimské střídačky. „První půlka sezony ukáže, pro koho byla třetí liga strop a pro koho ne.“ Kvarteto chrudimských trenérů na situaci v obraně pracuje, samo si uvědomuje, že danou situaci musí řešit. „S hráči mluvíme, trénujeme to. Věřím, že se situace zlepší. Samozřejmě, čím déle to přijde, tím více nám bude vlak ujíždět. Rozhodně chci zastavit to, aby si k nám soupeři jezdili pro body,“ odhodlaně hlásí trenér Pavel Jirousek.

Dvě ligové porážky v řadě budou moci fotbalisté Chrudimi odčinit středečním pohárovým zápasem na hřišti Sokolu Brozany, za týden je čeká další náročné utkání proti Táborsku.

Petr Dejnožka

MFK Chrudim – FK Baník Sokolov 1:2 (1:1)
Branky:  43. Kesner – 24. Drahoš (vla.), 59. Kosak.
ŽK: 3:3. ČK: 0:0. Diváci: 1 163.
MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa (78. Sulík), Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) (70. Kopecký) – Kesner,
Sixta, Froněk – Rybička, Šípek (65. Vašulín). 
FK Baník Sokolov: Belaň – O. Ševčík, Machek, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Mejdr, Kosak, Vašíček (76. A.
Čihák), Glaser (C) (86. Hlavatý), Štípek (82. A. Ševčík) – Vávra.