V Chrudimi se na branku příliš dlouho čekat nemuselo, k nelibosti domácích fanoušků se ale radovali jako první hosté. Bernardo Rosa dostal chvilku prostor za vápnem, ta ale byla dostatečná k tomu, aby napřáhl k prudké a umístěné ráně přímo k tyči, na kterou gólman Floder dosáhnout nedokázal - 0:1.

Inkasovaná branka domácí nakopla a v následujících minutách byla Chrudim týmem, který diktoval tempo. Úvodní šance Davida Hufa po kličce brankáři za hranicí vápna ještě brankou neskončila, o pět minut později ale využil závaru po rohovém kopu Jan Záviška a přesnou dorážkou umazal těsný náskok druholigového nováčka - 1:1.

Na východě Čech se hrál vyrovnaný fotbal. Skóre na stranu Chrudimi mohl strhnout nepřesně zakončující Langhamer, na druhé straně Proška vychytal brankář Floder a dorážku Rosy odhlavičkoval z brankové čáry pro změnu obránce Toml.

Změna skóre přišla znovu šest minut po přestávce a opět to byli hosté, kdo se radoval. Defenzíva Chrudimi nepokryla ve vápně Martina Richtera, jehož přesná hlavička rozjásala skupinku hostujících příznivců. Ani tentokrát ale Žižkovští náskok neudrželi. I přesto, že si domácí vytvořili spíše optickou převahu, po dalším rohovém kopu se do vzduchu pověsil Václav Míka a srovnal stav na konečných 2:2!

Chrudim bodovala popáté v řadě a stejně jako Žižkov je na jedenácti bodech. „Jsme zklamaní, chtěli jsme zápas rozhodně zvládnout za tři body a navázat na kvalitní výsledky z poslední doby. Nepodařilo se nám to. Hlavní příčinou je, že již druhý zápas po sobě dostaneme pokaždé čtyři nebo pět minut po příchodu z kabin góly. To jsem nezažil. Pořád něco doháníme, otáčíme a pak vám ten gól, který dáte, nestačí k tomu, abyste byli úspěšní," zlobil se trenér Radek Kronďák.