„Třinec hrozí ze standardek,“ varoval hráče před zápasem trenér Jaroslav Veselý. Měl pravdu, jeho hráči si ale výzvy k srdci příliš nevzali. „Prvních patnáct minut bylo špatných. Nabídli jsme soupeři spoustu standardek. Přesně to, co jsme nechtěli,“ láteřil po utkání útočník Milan Ujec. „Bohužel, stalo se. Zbytečně jsme vytvořili ztráty, které pak vyvrcholily v jediný gól. Zbytek zápasu však byl z naší strany lepší,“ dodal.

I přesto, že dlouhá pauza byla na fotbalovém představení obou týmů znát, chrudimský výkon má na čem stavět. „Po celou dobu zápasu jsme drželi balon. Když už jsme se dostali do šestnáctky, tak byl praporek nahoře a pískal se ofsajd,“ zlobil se Ujec.

Když už se Východočeši nadechovali k vyrovnání, zhatil jejich naděje nedovolený zákrok brankáře Lukáše Mrázka, který byl oceněn červenou kartou. „Nic jiného mu v dané situaci nezbývalo,“ zastal se svého spoluhráče Ujec. „Na vyrovnání jsme měli dostatek času už před vyloučením,“ pokračoval.

Právě Milan Ujec byl jediným klasickým útočníkem ve výběru trenéra Jaroslava Veselého, Rybička s Vašulínem totiž vinou karetního trestu či zranění k dispozici nebyli. „Máme dostatečně široký kádr, takže bychom si i s tímto měli poradit. Tentokrát se nám to ale bohužel nepodařilo,“ zklamaně uzavřel chrudimský útočník Milan Ujec.

Před ním a jeho spoluhráči je poměrně krátká pauza. Právě fotbalisté MFK Chrudim totiž otevřou program následujícího kola,v sobotu se již v 10.15 dopoledne představí na půdě dalšího favorizovaného soupeře – Viktorie Žižkov.