Chrudimští fotbalisté vstoupili do podzimní dohrávky impozantně a v prvních minutách zcela paralyzovali vlašimskou defenzívu. První branka přišla v osmé minutě, když skvělý centr z pravé strany vymyslel Vrána, našel ve vápně neobsazeného Závišku, který přesnou a tvrdou hlavičkou nedal šanci gólmanovi Vágnerovi zasáhnout. O deset minut později přišel čas Firbachera, který několik chvil před tím utrpěl krvavý šrám na své hlavě, za nějž se pomstil velmi razantně. Nejprve přesnou ranou po zemi zvýšil vedení Chrudimi a krátce nato se obtočil kolem bránícího hráče po dobré práci Sokola a upravil skóre na 3:0.

Další branky padaly až po přestávce. Korigující trefu Vlašimi vstřelil v 66. minutě důrazný Rigo, jenže radost hostům dlouho nevydržela. Prudké zakončení Závišky ještě Vágner vyrazil, na dorážku Vrány byl krátký. Chrudim si závěr zápasu pohlídala, i přesto, že ještě dovolila úpravu stavu. Faul na Svobodu přetavil z pokutového kopu ve druhou branku soupeře Suchan. Nic dalšího hosté nestihli a odvezli si tudíž z Chrudimi porážku 2:4.

„Já si myslím, že to z naší strany bylo skvělé utkání. Splnili jsme přesně to, co jsme si řekli, a to do puntíku. K tomu jsme přidali góly, které nám tam zatím moc nepadaly. Hra byla kvalitní a já jsem moc rád, že i hráči nyní uvěří tomu, že tohle je ta správná cesta. Jsem emotivní člověk, neumím prohrávat a věděl jsem, že start je strašně důležitý,“ těšilo trenéra Radka Kronďáka.

Na nesestupovou pozici rázem jeho svěřenci ztrácejí jediný bod.

Na cennou úvodní výhru bude chtít Chrudim navázat příští sobotu v přímém souboji o záchranu v Třinci.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, dohrávka 16. kola:

Chrudim – Vlašim 4:2

Fakta – branky: 19. a 24. Firbacher, 8. Záviška, 68. Vrána – 66. Rigo, 90 + 2. Suchan z pen. Rozhodčí: Proske. ŽK: 5:1. Diváci: 600. Poločas: 3:0.

MFK Chrudim: Floder – Průcha, Donát, Šejvl, Sokol (78. Míka) – Kesner, Kejř (86. Látal), Jan Řezníček, Záviška, Vrána (72. Juliš) – Firbacher (78. Surmaj). FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Lehoczki, Icha (68. Jurásek), Broukal, P. Breda, Hošek (46. Solomon) – Gning (68. Zlatohlávek), V. Svoboda, Suchan, Rigo (86. Krunert) – Kneifel (46. Zinhasovič).