Zápas začal velmi zostra. Po žluté kartě v první minutě na straně Karviné se chtěli Chrudimští pomstít gólovou radostí a v úvodních okamžicích svého soka k ničemu nepustili. Dobrou šanci si vypracoval například Vrána, jehož zakončení bylo na poslední chvíli přizvednuto nad branku, sám na branku potom postupoval Kejř, ale jeho vychytal gólman Neuman.

Karviná zahrozila hlavičkou Šindeláře do břevna, po další standardní situaci došlo k závaru, který v první branku přetavil Žídek. Z vedení se však hosté radovali jen patnáct minut. Aktivita Chrudimi byla zaslouženě odměněna po dalším rohovém kopu, na který si naskočil nepokrytý Záviška a určil poločasový stav utkání na 1:1.

Uragán udeřil po změně stran

Ve druhém poločase přichystali domácí fotbalisté koncert. Krátce po návratu z kabin byl ve vápně faulovaný Vrána a nařízený pokutový kop proměnil Záviška ve druhou trefu v duelu – 2:1. A když na hřiště nastoupil v 61. minutě Firbacher, bylo s Karvinou zle. Ten si totiž v závěrečných třiceti minutách připravil tři ukázkové branky, kterými nakonec upravil skóre do výsledné podoby. Jeden gól šel o tyčku, druhý o břevno a třetí byl přesnou tečí mimo dosah bezmocného brankáře. Karviná se na výraznější odpor nezmohla a svoji pozici favorita tak v body nepřetavila. Chrudim vyhrála po pěti zápasech a brala cennou výhru.

„Vyhráli jsme a strašně jsme to potřebovali. Doma jsme několik utkání nezvítězili a bylo to opravdu nutné. Celý týden jsme se na zápas připravovali a bylo nám úplně jedno, kdo přijede. Jestli je to Karviná nebo kdokoliv jiný. Chtěli jsme jít za vítězstvím, ať by bylo průběžné skóre jakékoliv. Za to, že jsme právě s Karvinou prohrávali a otočili výsledek na 5:1, patří klukům obrovská poklona. Dřeli, odmakali to a to co jsme si v pondělí řekli, tak do puntíku splnili,“ nešetřil slovy chvály spokojený trenér MFK Radek Kronďák.

Po reprezentační přestávce čeká Chrudimské výjezd na horkou půdu Třince.

9. KOLO:

Chrudim – Karviná 5:1

Fakta – branky: 69., 79. a 90+2. Firbacher, 41. a 50. Záviška – 26. Žídek. Rozhodčí: Kvítek – Arnošt, Dobrovolný. ŽK: 4:3. Poločas: 1:1. Diváci: 610. MFK Chrudim: Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček – Vrána (87. Juliš), Průcha (90 + 2. Harušťák), Kejř (87. Látal), Záviška (90 + 2. Bauer) – Jedlička (61. Firbacher). MFK Karviná: Neuman – Žídek, Šindelář, Zedníček (8. A. Krčík, 85. Rolinek), Mikuš – Rezek – Boháč (59. Málek), Žák, Bartl, Memić (46. Cienciala) – Papadopulos (59. Durosinmi).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...