Jihlava - Chrudim 0:1
Fakta – branky: 50. Firbacher. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Kotalík. ŽK: 28. T. Vlček, 73. Lacko, 90 + 2. Tall – 77. Průcha, 90. Drahoš. Poločas: 0:0. FC Vysočina Jihlava: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, D. Krčík, Křišťál – Belaid (84. Tureček), Lacko – Křivánek (84. L. Arroyo), Fila (61. Peřina), Selnar (61. Tall) – Zoubele. MFK Chrudim: Floder – Koželuh, Donát, Míka, Sokol – Jan Řezníček – Vrána (63. Juliš, 86. Drahoš), Průcha, Kejř (80. Šejvl), Šplíchal (63. Záviška) – Firbacher (80. Kesner).

Mužstvo kouče Kronďáka bylo v prvním poločase sice aktivnější, ale koncovka útočníků pokulhávala.

Největší šanci měl Kejř, ale domácí brankář Vejmola ho vychytal. Další vážnější příležitosti si již nikdo nevypracoval a do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Svoji aktivní hru si hosté převedli i do druhého dějství. Jejich snaha byla brzy odměněna. Konkrétně Firbacher dostal rychlý míč na pravou stranu, po niž se mu podařilo uniknout a následně po navedení míče na střed skórovat. V letošní sezoně se jedná o čtvrtou trefu tohoto útočníka – 0:1.

Branka příliš Chrudimi nepomohla. Domácí fotbalisté se rychle vzpamatovali a začali zkoušet brankáře hostů Flodera. Za jeho zády několikrát zvonila konstrukce, ale i díky jeho skvělým zákrokům Chrudim udržela nejtěsnější možné vedení.

Svěřenci Radka Kronďáka opustili sestupové pozice a nachází se aktuálně na čtrnáctém místě. Zároveň budou mít k dispozici ještě dohrávku proti Táborsku.