Žádná krása, litý boj. O tom, že duel se Sokolovem příliš fotbalové krásy nenabídne, se vědělo již před zápasem. O to cennější bylo, že se domácí z úvodní povedené kombinace dostali do vedení. Rybička stříleným centrem našel skluzujícího Daniela Vašulína, který na mokrém trávníku dovezl balon až za brankovou čáru. „Je mi líto fanoušků, ale byly důležitější body než předvedená hra. Takto se prostě o záchranu hraje,“ byl si vědom trenér Veselý. 

Po vstřelené brance začal hrát soupeř, Baník rozhodně nepůsobil dojmem posledního týmu tabulky. „Soupeře je mi líto, hrál velmi dobře, nepatří na poslední místo, jenže je sráží to samé, co nás – produktivita,“ hodnotil výkon Sokolova chrudimský trenér.

Domácí se ve druhém poločase nechali zatlačit na vlastní polovinu, všem zatrnulo především v nastavení, kdy střídající Froněk nepovedenou malou domů protáhl bezchybného Mrázka. Po závěrečném hvizdu se ale v Chrudimi mohlo slavit. Úlevu pociťoval i sám Jaroslav Veselý: „Vydřené vítězství. Nehráli jsme tak dobře, jako v předchozích zápasech, paradoxně máme nulu a slavíme vítězství. Takový je fotbal. Na podobný zápas jsem čekal celou sezonu, soupeř byl lepší, hrál dobře, ale my máme body, které jsme si za vůli zasloužili. 

Vedení 1:0 již Chrudimští udrželi a po tříbodovém zisku svým pronásledovatelům odskočili. „Osmnáct bodů je hezkých, ani jsme v ně nedoufali, ale nic pro nás nekončí,“ ví Jaroslav Veselý. Chrudim zakončí podzimní část v sobotu v Líšni. 

MFK Chrudim - FK Baník Sokolov 1:0 (1:0).
Branky: 23. Vašulín.
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa – Kesner (C), Janoušek, Sixta (87. Froněk), T. Dostálek (83. Sulík) – Rybička (90+3. Ujec), Vašulín.
FK Baník Sokolov: Šiman – Mejdr, A. Čihák, Hošek, Jakub Dvořák II. (C) – Štípek, Machek (80. Štursa), Kopřiva, Machuča (73. Selnar), Vávra (46. Šmehyl) – Červenka.