Restart je v chrudimské kabině skloňován každou chvílí: „Strašně moc se těšíme, asi jako všichni,“ popisuje situaci Ondřej Kesner.
I on musel se spoluhráči „vytrpět“ dvojité testování na koronavirus, které přineslo především úlevu. „Není to nic příjemného, ale dá se to vydržet. Jsme hlavně rádi, že jsme všichni zdraví,“ ulevil si chrudimský kapitán.

V následujících týdnech bude v jeho hlavě především fotbal. „Dva zápasy za týden? Bude to fuška,“ usmívá se Kesner. „Věřím, že máme dostatečně kvalitní a široký kádr, který je na soutěž v podobném formátu dobře připraven,“ dodává.

Do náročného programu vstoupí fotbalisté z Chrudimi na hřišti nejvýchodnějšího účastníka F:NL – Třince. Nic jednoduchého však svěřence trenéra Jaroslava Veselého nečeká, hned na úvod musí počítat nepříjemné ztráty. Kvůli čtvrté žluté kartě budou v Třinci chybět Ondřej Vencl a Petr Rybička, nejasná je také situace ohledně útočníka Daniela Vašulína, který souboj s Líšní opustil kvůli zranění předčasně.

Otázkou bude, co s oběma týmy udělá nucená pauza. „Těžko říci, jak bude utkání vypadat. Delší pauza se může v některých momentech projevit,“ přiznává autor dvou branek v letošním ročníku F:NL.

Hrát se bude o hodně. Bitva dvou sousedů v tabulce může Chrudim posunout v případě úspěchu na devátou příčku. „Očekávám velmi těžké utkání, Třinec má kvalitní a zkušený tým s dobrou organizací. V minulé sezóně jsme tam prohráli gólem z poslední minuty. Letos bychom si rádi nějaké body odvezli,“ uzavírá kapitán Ondřej Kesner.

Duel mezi Třincem a Chrudimí startuje dnes v 17 hodin.