Vidina konečné sedmé příčky v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potáhne chrudimské fotbalisty ve východočeském derby kupředu. V případě úspěchu zároveň může tým výrazně ztížit situaci sousedních v Pardubic v boji o jediné postupové místo.

Jedno je jisté v Chrudimi se dnes od 18 hodin bude hrát před kamerami České televize o hodně důležité body!

„Pardubice sice jsou velkým favoritem utkání a neberou nic jiného, než výhru. Chceme je však potrápit, stejně jako se nám to u ostatních silných týmů už povedlo. Chci, abychom předvedli výkon, za který se nebudeme stydět,“ říká trenér Jaroslav Veselý.

NENÍ KDE PŘEKVAPIT

Vedoucí Pardubice si k nejbližšímu druholigovému soupeři pojedou pro tři body. Chrudim je však doma zbůhdarma nerozdává, vždyť za celé jaro ani jednou nebyla poražena. „Věřím, že výhoda domácího prostředí bude hrát velkou roli. Poprvé navíc bude moci přijít velké množství fanoušků, takže čekám velmi početnou návštěvu,“ slibuje si od derby chrudimský kouč.

Právě Chrudim sehraje s Pardubicemi v letošní sezoně již třetí utkání. Po podzimním výprasku pod Vinicí (0:4) se v přípravném zápase před restartem ligy kvůli koronaviru rozešla mužstva smírně. „Znají se hráči i týmy. Všichni moc dobře ví, jak soupeř bude hrát,“ podotýká Veselý. Jeho přáním je především navázat na výkon ze vzájemného přátelského utkání. „Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Klíčem k úspěchu bude předvést minimálně podobný výkon,“ nezastírá.

NEZÁLEŽÍ, KDO JE PROTI

Duel bude speciální už tím faktem, že právě Chrudim může postupovou matematikou silně zamíchat. „Ani Brnu jsme nic zadarmo nedali, a tak to bude i nyní. Pardubice si body musí vybojovat,“ tvrdí chrudimský kouč a dodává: „My nekoukáme, kdo stojí na hřišti proti nám. Nedáme svoji kůži lacino.“

Do předposledního domácího zápasu v sezoně však půjde chrudimský tým z osmého místa v poněkud okleštěné sestavě. Trenéři počítají ztráty v podobě zraněných i ve formě předem domluvených zákazů startů. Hráči Ladislav Mužík a Jan Nikodem, kteří v zimě přišli na hostování do Chrudimi právě z Pardubic, budou vypjatý duel nervózně sledovat pouze z tribuny.

„Ke konci soutěže se nám to trochu komplikuje, zranění ze zápasů si odnesli Milan Ujec a Vojtěch Řezníček,“ nezakrývá kouč. „Určitě tedy ve stoprocentní sestavě nepůjdeme a šířka kádru bude trochu menší než jsme byli zvyklí v běžných zápasech,“ popisuje.

Derby startuje v 18 hodin.