Zápas proti Admiře Praha se hrál na trávě Za Vodojemem ve velmi větrném počasí, které nesmírně komplikovalo život oběma týmům. Podle toho také obraz hry vypadal. Spousta technických nepřesností v kombinaci a špatných nákopů. Přesto měla první šanci Chrudim, která se zásluhou Michala Vrány dostala do samostatného úniku, novic v dresu MFK ale nedokázal kloudně zakončit. O chvíli později se jako blesk z čistého nebe radoval soupeř. Centr z prvního rohového kopu utkání našel hlavu domácího Daniela Fišla, který si míč nešťastně poslal do vlastní branky. Vstřelená branka Admiru povzbudila, její další gólová radost o chvíli později byla zmařena kvůli odpískanému ofsajdu.

Chrudimští vinou těžkých podmínek směrem dopředu příliš vidět nebyli, přesto i jejich první zakončení v zápase skončilo brankou. Skrumáž po rohovém kopu ukončil David Látal prudkou ranou k tyči a srovnal stav zápasu na 1:1. Do druhé půle oba celky prostřídaly, vyrovnaný obraz hry se stále více začal překlápět na chrudimskou stranu. Silná převaha však ke druhé trefě nevedla, v největší příležitosti nechal Marek Kejř vyniknout gólmana Admiry.

„Tento zápas se vůbec nepovedl vinou počasí, nemám k tomu co říct. V tom větru se fotbal vůbec hrát nedal. Trochu jsme experimentovali a myslím si, že hráči jsou dobře připraveni a potvrdí to příští sobotu v úvodním mistrovském utkání,” věří nyní naštvaný trenér MFK Chrudim Radek Kronďák.

Do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstoupí Chrudim sobotní dohrávkou z podzimu proti Vlašimi (13:30).

MFK Chrudim - FK Admira Praha 1:1

Branky: 35. Látal – 9. vlastní (Fišl). Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Novák. ŽK: 0:2. Poločas: 1:1. Chrudim: Ordelt – Drahoš, Sokol, Fišl, J. Řezníček, Surmaj, Látal, Kejř, Vrána, Šplíchal, Juliš (střídali: Floder, Šejvl, Záviška, Kesner, Průcha, V. Řezníček, Tkadlec, Firbacher).