Trenéři Pardubic do základní jedenáctky zařadili jednu z letních posil, jako stoper se představil Jakub Klíma. První gól připravil v 11. minutě Adam Fousek, jehož centr zužitkoval přesně hlavičkující Michal Petráň.

„V prvním kole jsou všichni v očekávání. Trochu to na nás bylo vidět, protože vstup do utkání jsme neměli dobrý. Soupeř hrál organizovaně z bloku, což nebylo jednoduché překonávat. Bylo dobře, že po centru zakončil Petráň a střelecky se probudil, protože v přípravě neskóroval. To nám pomohlo,“ ohlížel se za duelem pardubický trenér Jiří Krejčí.

„Na Pardubice jsme se připravovali a chtěli jsme eliminovat jejich silné stránky. To se nám moc nedařilo, byla otázka času, kdy dostaneme první branku,“ poznamenal Jiří Balcárek, kouč Vítkovic.

Ve druhé půli nejprve nevyužil Mišinský šanci Vítkovic, pak následovala další trefa Pardubic. Přímý kop rozehrál ze strany Čelůstka a míč z jeho kopačky prošel nikým netečován až do sítě. Autor druhé branky potom centroval na Petráně, který zvýšil na 3:0.

Gól Černého neplatil kvůli ofsajdu, místo toho se snížení dočkali hosté. Jejich kombinaci zakočnil střídající Martin Macej. Kouč Vítkovic naznačil, že kádr jeho mužstva dozná ještě změn. „Před sezonou jsme chtěli získat až pět hráčů z prvoligových týmů, což se zatím nepodařilo, stále se to oddaluje. Pokud nepřijdou, tak nebudeme mít šanci získávat body. Jsme si toho vědomi, já jako trenér i vedení. Pak bychom mohli konkurovat a hrát vyrovnané zápasy,“ řekl Balcárek.Domácí tým si užíval vítězný vstup do sezony. „Ve druhé půli už bylo vidět, že se kluci po druhém gólu uklidnili. Naopak po tom třetím to bylo až moc klidné. Lituji inkasovaného gólu, protože konec jsme mohli zvládnout lépe. Škoda, ale jinak musím hráče pochválit, ve velkém vedru se vydali,“ dodal trenér Krejčí.

Pardubice – Vítkovice 3:1
Fakta – branky: 11. Petráň, 57. Čelůstka, 68. Petráň – 78. Macej. Rozhodčí: Ginzel – Antoníček, Vitner. ŽK: Hýbl, Pašek (Vítkovice). Diváci: 831. Poločas: 1:0.

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík, Kovář (66. Tischler), Jeřábek, Fousek (84. Sokol) – P. Černý, Petráň (81. Kašiar). Trenéři: Krejčí a Novotný.
FC Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Celba, Hýbl – Pašek, Motyčka (65. Macej), Ožvolda, Vasiljev – Mišinský, Mrázek (80. Bzirský). Trenér: Balcárek.