Momentálně ztrácí MFK na nesestupový Třinec pět bodů a je před ní ještě jedenáct utkání, která rozhodnou o tom, zda bude tato sezona hodnocena jako úspěšná nebo nikoliv. Trenér RADEK KRONĎÁK se za čtyřmi dosud odehranými duely ohlédl.

Trenére, za první čtyři vaše zápasy na lavičce Chrudimi jste získali pět bodů. Jak svůj nástup do jara hodnotíte?

Odehráli jsme čtyři utkání, pojďme postupně. S Vlašimí výborný výkon a vítězství Dukla těžký soupeř a spravedlivá remíza. Poté utkání s Třincem – velké zklamání z výsledku, ale hlavně z toho, jak utkání probíhalo a jak bylo vedeno. Ovšem zásadní příčinou, že jsme to v Třinci nedotáhli do lepšího výsledku, jsme byli my sami.

Zatím poslední byla bezgólová remíza s Opavou…

S mužstvem jsme si to vyhodnotili a poslední utkání s Opavou jsme chtěli strašně moc zvládnout za tři body. Hráči k tomu přistoupili skvěle, samozřejmě tam byly chyby, ale byly také šance. Ovšem opět zápas ovlivnila vyšší moc, měli jsme hrát od 35. minuty proti deseti a to by vlastně bylo úplně nové utkání. Škoda. Komise rozhodčích posoudila tak, jak jsme to viděli my, hrubá chyba rozhodčích utkání. Hodnotím to tedy tak, že nám body chybí. Překonáváme hodně překážek – třeba do Třince jsme museli jet dvakrát – zmíněnou vyšší moc, ale nic nevzdáváme a makáme dál. Náš cíl je prostě jasný – záchrana. Kluci jsou stále odhodlaní a já říkám, že překážky jsou od toho, aby se překonávali. Ale uznávám, že to bude těžké a složité.

Osmý celek tabulky Fortuna:Národní ligy Prostějov přijede v sobotu do Chrudimi. Hraje se Za Vodojemem od 10.15.

Jaký je aktuální stav mužstva před pokračováním ligy?

Trénovali jsme nekompletní, protože Firbacher, Donát a Koželuh byli na reprezentačním srazu U20. Kvůli tomu jsme měli odložené utkání s Jihlavou. Raději bych hrál, protože jsme měli čtrnáct dnů pauzu a poté nás čeká maraton zápasů středa – neděle. Za šest týdnů jedenáct utkání. Bude to opravdu náročné a k tomu ještě ta psychika, že stále “musíme“.

Co atmosféra ? Předpokládám, že nikdo nic nevzdává…

Viděl jsem na hráčích po posledních třech utkáních velké zklamání, že jsme to nedotáhli do lepších výsledků. Ale snažíme se zvednout hlavu a jít dál, pořád je vše otevřené. Mohu jen opakovat – hráčům věřím a uděláme vše pro to, aby chrudimský fanoušek byl spokojen. Tuto sobotu nás čeká další těžké utkání doma s Prostějovem a zase potřebujeme tři body…