Nula bodů vs. devatenáct. Poslední vs. druhý. Bookmakeři řešili před utkáním pouze otázku skóre.

„Chrudimská juniorka plně dostála svému názvu. Dorazilo snad dvacet mladých pušek. Rozhodně jsme z nich nebyli rozklepaní, ale z minulosti jsme moc dobře věděli, co takové zápasy přinášejí,“ předesílá Jaroslav Novák, trenér Rohovládovy Bělé.

Chyby se neodpouští

Papírové předpoklady málem shořely. Jenže málem, je pouze Honza králem… Kdyby domácí Bělá soupeři nedarovala minimálně dva góly, mohlo se Na Dolíčku zrodit překvapení nejen kola ale celé sezony.

„První a čtvrtý gól jde na vrub gólmana. Nejdříve vyrazil proti rozeběhnutému hráči, pak se ale zastavil a protivník ho přeloboval. A za stavu 2:3 odkopával míč a trefil záda soupeře. Ten v pohodě zasunul do prázdné brány,“ krčil rameny.

„Další dva góly se zrodily po naší chybě na polovině hřiště. Jednou Chrudim B předvedla akci na jeden dotyk a ze druhé minely rezultoval pokutový kop.“

Jasný outsider se celý zápas držel svého soupeře jako pověstné klíště. Skóre se vyvíjelo na houpačce.

„Na první gól v naší síti jsme odpověděli utěšenou střelou z úhlu, kterou vyslal Pithart. Tak skončil poločas. Kluci prvních pětačtyřicet minut odjezdili a naznačili, že bychom se mohli úspěšně porvat o první body. Po sedmi minutách druhé půle jsme se dokonce ujali vedení, kdy se z přímého kupu, asi z dvaadvaceti metrů trefil nádherně k tyči Deutsch,“ popisuje Novák.

Nicméně jeho „ovečky“ prakticky vzápětí inkasovali srovnávací gól. A výsledková houpačka pokračovala. Chrudim se proměněnou penaltou vrátila do plusu a následoval katastrofální kiks gólmana.

„Naději nám vykřesal pět minut před koncem další trestný kop Deutsche. Jeho střelu tečoval do sítě Khol. Potom se hosté zatáhli a začali se klepat v výhru. Ve druhé minutě nastavení Kotajny napálil míč do břevna,“ smutní dodatečně Novák.

Tým skládají za pochodu

Přestože jeho tým prohrál i v osmém utkání sezony, mohl odejít s hlavou nahoře.

„Chybělo nám osm lidí. Těch důvodů bylo více: zranění, dovolené, účast na svatbě či disciplinární trest . K utkání jsem nominoval třináct lidí, z toho jeden byl Martin Hloušek z béčka a další zraněný kluk, kterého jsem musel přemluvit alespoň na lavičku,“ říká Novák, který dodává:

„Hlouškovi bych chtěl poděkovat. Z rezervního týmu nám moc hráči chodit nepomáhají, konec konců je to rozdíl pěti soutěží. Nakonec se na posledních pět minut dostal na hřiště. Stačili jsme soupeři do té doby, dokud kluci mohli. Podali však heroický výkon. V nastavení jsme sahali po bodu.“

O Rohovládově Bělé se ale vůbec v této sezoně nemuselo psát. Respektive o jejím účinkování v nejvyšší krajské soutěži.

„Před sezonou jsme se rozhodovali, jestli vůbec krajský přebor přihlásit. Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že ano. Mezitím nám odešli další hráči, tak sháníme náhrady. Tým tvoříme za pochodu. V pátek jsme na poslední chvíli udělali z FK Pardubice, z osmnáctky pravého beka Ondřeje Norka. Utkání zvládl zkušeně a to je ročník 2004. Sestavu furt lepíme. Rok a půl covidu udělal z našeho týmu řešeto,“ lamentuje Novák.

Nemusí nad svými svěřenci však lámat hůl. K bodům už je blízko.

„Poslední výsledky máme přijatelné. Před tímto zápasem jsme prohráli dvakrát 0:1. Teď znovu jen o gól. Zlepšení je vidět. Nyní to už jen přetavit v nějaký ten bod,“ přeje si Jaroslav Novák.

ROH. BĚLÁ - CHRUDIM B 3:4

Branky: 21. Pithart, 53. Deutsch, 85. Khol - 7. a 78. Zrůst, 54. Vácha, 65. Holeček z penalty. Poločas: 1:1.