V přípravě sehrálo Hlinsko utkání se zajímavými soupeři, připsalo si například skalp účastníka Divize D ze Žďáru nad Sázavou, v předkole MOL Cupu naopak těsně nestačilo na Kolín v poměru 0:1. K posilám týmu patří především expardubický gólman Marek Jech, dále zahraniční akvizice – Kamerunec Moustafa a Rakušan Werner.

První ostrá zkouška přišla v pohárovém předkole s Kolínem. I přes nepříznivý výsledek panuje s předvedenou hrou spokojenost?

Z výsledku jsme zklamaní. Kolín bude favorit naší céčkové divize, kluci však v zápase ukázali, že se nebude čeho bát. Hraje se přece jedenáct na jedenáct. My jsme měli více brankových příležitostí. V první půli měl Kolín jednu šanci, my dvě a vyloženější než soupeř. Po pauze jsme navíc mohli vyrovnat, jenže Werner trefil jen břevno. V závěru jsme měli větší sílu. Kolín mě nepřesvědčil. Že by byl o třídu lepší? To v žádném případě.

Do divize se Hlinsko vrací po dvanácti letech. Jakou sezonu očekáváte?

Bude náročná, čekají nás kvalitnější soupeři než v krajském přeboru. Svému týmu věřím a v poháru mě přesvědčil, že kvalitu má, což ukázal už v přípravě s rezervou Pardubic nebo Žďáru nad Sázavou. Nemáme se čeho bát, chceme uhrát tolik bodů, abychom se minimálně zachránili.

Znamená to, že hledíte výše než na záchranu?

Nechci se prát o sestup. Spousta lidí nám nevěří, ale já ano. Myslím si, že do desátého místa můžeme hrát.

Doplnění během letní pauzy proběhlo ideálně?

Myslím si, že ano. Brankářský post vyztužil Marek Jech, což je velká posila. Kvalitu má i devatenáctiletý hráč z Kamerunu Moustafa, který už s Kolínem měl výbornou šanci na gól, ale nakonec branku minul. To samé Rakušan Werner mě svým výkonem mile překvapil. Ještě pracujeme na dotažení přestupu jednoho hráče do defenzívy.

Málokdo ví, že současný hráč plzeňské Viktorie Kayamba v Česku začínal s fotbalem v Hlinsku. Považujete výchovu zahraničních talentů za vaše specifikum?

Určitě, já ještě pracuji jako skaut pro IFM. Na zahraničních hráčích chceme stavět spolu s našimi odchovanci, které se snažíme dostat do vyšších soutěží. Například Denis Mayer od nás odešel hrát Českou fotbalovou ligu. Cizinci u nás mají slušné podmínky, na jejich posunu chceme později profitovat.

Úvodním soupeřem v divizi bude Čáslav. Nic lehkého na úvod, že?

Jasně, bude to těžký zápas. Hrajeme doma, jsme nabuzení naším výkonem proti Kolínu. Na poháru se jistě někdo z Čáslavi podívat byl a myslím si, že viděl, že v Hlinsku fotbalová bída není.

Rozpis zápasů Hlinska:
PODZIM 2019
11.8. Hlinsko – Čáslav
17.8. V. Hamry – Hlinsko
25.8. Hlinsko – Kolín
1.9. Hlinsko – Libiš
8.9. Benátky – Hlinsko
15.9. Hlinsko – Dvůr Kr.
21.9. Ostrá – Hlinsko
29.9. Hlinsko – Náchod
6.10. Poříčany – Hlinsko
13.10. Hlinsko – V. Mýto
19.10. K. Hora – Hlinsko
27.10. Hlinsko – Nymburk
2.11. Horky – Hlinsko
10.11. Hlinsko – Trutnov
16.11. Letohrad – Hlinsko

Petr Dejnožka