Pět nepřihlášených družstev (Načešice, Srch, Dolní Újezd B, Rváčov, Opatovec) nahradilo pět týmů, jež doplnily krajské soutěže z okresů (Chvojenec, Přelovice, Hrochův Týnec, Kameničky, Jaroměřice).

Nejzajímavější novinkou sezony je zrušení penaltových rozstřelů o druhý bonusový bod do tabulky, a to ve všech věkových kategoriích. Remíza tak zůstane remízou a skončí-li utkání v základní hrací době nerozhodně, rozdělí si soupeři klasicky po bodu bez navazující dovednostní soutěže.

V úvodním kole krajského přeboru (31. července – 1. srpna) se utkají: Luže – Holice, Rohovládova Bělá – Proseč, Horní Ředice – Choceň, Lanškroun – Česká Třebová, Svitavy – Pardubičky, Třemošnice – Litomyšl, Chrudim B – Heřmanův Městec, Moravany – Moravská Třebová.

Ostatní soutěže dospělých, tedy I. A třída a obě skupiny I. B třídy, startují o týden později, tedy 7. a 8. srpna.

Pro zajímavost, díky změnám v obsazení soutěží je áčková I. B třída po dlouhých letech bez výjimky pardubicko-chrudimská a béčková svitavsko-ústeckoorlická.

Ve všech soutěžích mužů je na podzim v plánu jedno předehrávané kolo z jarní části a také vložené kolo ve svátečních dnech (KP a I. A 28. října, I. B 28. září).

Pohár hejtmana Pardubického kraje začne čtyřmi zápasy předkola 31. července, první kolo má svůj termín určený na 11. srpna.

KRAJSKÝ PŘEBOR

1 - Luže, 2 - Rohovládova Bělá, 3 - Horní Ředice, 4 - Lanškroun, 5 - Svitavy, 6 - Třemošnice, 7 - Chrudim B, 8 - Moravany, 9 - Moravská Třebová, 10 - Heřmanův Městec, 11 - Litomyšl, 12 - Pardubičky, 13 - Česká Třebová, 14 - Choceň, 15 - Proseč, 16 - Holice.

I. A TŘÍDA

1 - Vysoké Mýto B, 2 - Přelouč, 3 - Libišany, 4 - Zámrsk, 5 - Svitavy B, 6 - Letohrad B, 7 - Ústí nad Orlicí B, 8 - Lázně Bohdaneč, 9 - Žamberk, 10 - FC Jiskra 2008, 11 - Dolní Újezd, 12 - Rosice nad Labem, 13 - Tatenice, 14 - Polička.

I. B TŘÍDA SKUPINA A

1 - Svratouch, 2 - Skuteč, 3 - Horní Jelení, 4 - Rozhovice, 5 - Hrochův Týnec, 6 - Prosetín, 7 - Choltice, 8 - Řečany nad Labem, 9 - Přelovice, 10 - Kameničky, 11 - Nasavrky, 12 - Stolany, 13 - Chvojenec, 14 - Slatiňany.

I. B TŘÍDA SKUPINA B

1 - Moravská Třebová B, 2 - Pomezí, 3 - Bystré, 4 - České Heřmanice, 5 - Kunčina, 6 - Žichlínek, 7 - Březová nad Svitavou, 8 - Dobříkov, 9 - Jablonné nad Orlicí, 10 - Semanín, 11 - Lanškroun B, 12 - Sloupnice, 13 - Jaroměřice, 14 - Libchavy.

POHÁR HEJTMANA PARDUBICKÉHO KRAJE

Předkolo: Kameničky - Skuteč, Ostřešany - Slatiňany, Starý Mateřov - Sloupnice, Bystré - Pomezí.

1. kolo: Kameničky/Skuteč - Pardubičky, Ostřešany/Slatiňany - Libišany, Starý Mateřov/Sloupnice - Choceň, Bystré/Pomezí - Svitavy, Dolní Újezd - Moravská Třebová, Jablonné nad Orlicí - Lanškroun, Libchavy - Litomyšl, České Heřmanice - Tatenice.

A ještě pohled do soutěží mládeže.

Třicet přihlášených dorosteneckých družstev bylo rozděleno do krajského přeboru (16) a krajské soutěže (14), přičemž mezi nimi bude zachována prostupnost a vítěz nižší skupiny bude mít právo postupu do vyšší. Krajský přebor starších a mladších žáků se opět bude hrát ve skupinách A a B podle předpokládané sportovní výkonnosti, obě mají deset účastníků.