V osudí zůstaly tři celky z Pardubicka a litomyšlská Jiskra po thrilleru v derby v Moravské Třebové. Domácí Slovan, který, jak se zdá, se pomalu probouzí z vleklé výsledkové krize, vedl od 11. minuty a úspěšně potom odrážel veškerou snahu soupeře o vyrovnání. Poslední zoufalý pokus Litomyšle ve čtvrté minutě nastaveného času se však přece jenom ujal a v rozstřelu, v němž přišli ke slovo skoro všichni hráči, byli hosté úspěšnější. Asi největší čtvrtfinálové překvapení se narodilo ve Svitavách. Málokdo čekal, že domácí rozjetí po dvou výborných představeních v mistrovské soutěži, vypadnou s Přeloučí. Penaltu však neproměnili už v průběhu hry a další tři potom v rozstřelu. Top čtyřku doplnily i Libišany, které se na jaře zřejmě soustředí především na pohár, neboť pár dnů poté, co v mistrovské soutěži prohrály s Chocní, si celkem bezpečně poradily v regionálkní bitvě se silnými Holicemi. Postupový aspirant z I. A třídy z Jablonného nad Orlicí má za sebou zajímavé porovnání výkonnosti na půdě Lázní Bohdaneč a nevyšel z něj rozhodně špatně. Domácí byli celkově lepší a postoupili po zásluze, ale střelecky se prosadili pouze jednou a nadšeně bojující hosté udrželi diváky v napětí do závěrečného hvizdu.

Semifinálové dvojice se budou losovat, úřední termín je 17. května.

ČTVRTFINÁLE: Moravská Třebová – Litomyšl 1:1 (1:0), pen. 8:9. Branky: Bambušek – M. Severa. Lázně Bohdaneč – Jablonné nad Orlicí 1:0 (1:0). Branka: Kejmar. Libišany – Holice 5:2 (2:1). Branky: Vaníček 2, Fidra 2, O. Kraják – Balog 2. Svitavy – Přelouč 1:1 (1:0), pen. 2:3. Branky: M. Čížek – Hrečín.

Na programu byla také jedna dohrávka krajského přeboru a Horní Ředice po těsné výhře nad Českou Třebovou se jejich náskok na čele tabulky zvýšil na 16 bodů. Ne, v těchto tabulkových patrech se drama letos konat nebude.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 22. kolo: Česká Třebová – Horní Ředice 1:0 (1:0). Branka: Plašil. Moravany - Třemošnice 2:4 (2:3). Branky: Kakrda, Formánek - Šmídl 3 (1 z pen.), Šebek.


Načítám tabulku ...

I. B TŘÍDA skupina A – 17. kolo: Rváčov – Rozhovice 2:2 (1:0). Branky: Jeníček, Dostál – Uhlíř, Mudruňka.


Načítám tabulku ...