Otázky pro trenéry:
1) Jak hodnotíte podzimní část sezony?
2) Čí výkony byste vyzdvihl?
3) Na čem budete chtít přes zimu nejvíce zapracovat?

FC Hlinsko
4. místo, 33:20, 27 bodů

Daniel Sigan (trenér):
1) Podzimní část sezony bych hodnotil docela dobře, jen nás mrzí zbytečně ztracené body. Konkrétně doma s Újezdem a Heřmanovým Městcem. Porážíme týmy z čela tabulky a se spodkem máme problémy.
2) Velké překvapeni je určitě Jan Portyš a Miroslav Krčil, oba dva šli výkonnostně hodně nahoru.
3) Zimní příprava bude hodně náročná, jako vždy. Musíme zapracovat hlavně na koncovce, obranné fázi a na individuálních výkonech hráčů.

TJ Luže
5. místo, 35:28, 27 bodů

Miroslav Kaluža (trenér):
1) S podzimní částí vládne spokojenost. Jako nováček soutěže jsme s 27 body na pátém místě a myslím, že naprosto zaslouženě.
2) Musím říci, že tým, až na pár výjimek, předváděl velmi dobré výkony. Vyčnívali hráči jako Hrubý, Holub či Radouš. Musím zmínit i naše mladíky Duška, D. Klenora a Richtera, kteří dostali šanci a určitě nezklamali.
3) Hráči na vlastní kůži poznali, že nejsou po kondiční stránce na krajský přebor nastaveni. Pokud se v tomto směru zlepšíme, zlepší se i naše herní stránka.

FK Jiskra H. Městec
10. místo, 18:23, 22 bodů

Jiří Tesař (trenér):
1) I přesto, že se nám zranili klíčoví hráči jako Svoboda, Vegeš či Hlaváč, jsme byli schopni se s těžkou situací vypořádat. Kluci je zaskočili velmi slušně a s předvedenou hrou jsem velmi spokojený. Byli jsme důstojným soupeřem pro každého. S bodovým ziskem již taková spokojenost nepanuje. Byly zápasy, které jsme prostě měli ve hře rozhodnout, například proti Chrudimi. Paradoxem je, že jsme většinu bodů udělali na venkovním hřišti, což svědčí i tom, že jsme i ven jezdili s plným nasazením s cílem bodovat. Na jaře bude los příznivější a věřím, že budeme znovu dělat body i před domácím publikem.
2) Nerad hodnotím někoho individuálně, mužstvo je postaveno na týmové spolupráci. Mohu říci, že k oporám vždy patří brankář, střelecky se nyní zadařilo stoperu Dvořáčkovi, který je vlastně naším nejlepším střelcem. Jeho branky a výkony jsou pro nás velkým pozitivem.
3) Jasná věc – střelecká potence a udržet si fyzičku. Nikde jsme neodpadli a předváděli dobrou hru až do konce, zklamaní jsme ale z koncovky. Šance jsme měli, ale nebyli jsme finální fázi dotáhnout do konce. Někdy jsme nebyli schopni zakončit ani vyložené šance, kdy jsme zůstali sami před gólmanem. To musíme do jara zlepšit.

MFK Chrudim B
11. místo, 34:26, 21 bodů

Miroslav Teplý (trenér):
1) Hodnocení se dá rozdělit do několika skupin. Před sezonou jsme avizovali, že je nutné vylepšit tréninkový proces, znovu nastartovat tým, zabudovat už do tak mladého kádru hráče ještě mladší a zapracovat na herním stylu. To se myslím vcelku vydařilo a můžeme být v tomto směru spokojeni. Dále jsme si stanovili určitou bodovou hranici a na tu jsme se dostali, ale tady jsme měli být mnohem výše nebýt různých aspektů, které nás o nějaké body připravily. Určitě panuje spokojenost s výsledky na hřištích soupeřů, kde jsme nepoznali v normální hrací době hořkost porážky, ale hlavně v domácím prostředí jsme ukázali několik herních a výsledkových výpadků. Samostatnou kapitolou je dovednostní soutěž v rozstřelu, která byla z naší strany bídná.
2) My se chceme prezentovat a prezentujeme především jako celek, ale přece jen bych zmínil Davida Zrůsta, který se dostal do výborné formy, což prokázal i ve statistikách a týmu výrazně pomohl. I někteří další hráči udělali solidní výkonnostní krok a další se doufám přidají na jaře.
3) Je potřeba zapracovat na činnostech, na které nebylo díky krátké letní přípravě a v sezóně tolik prostoru jak z hlediska taktiky, tak i na řešení herních situací a tréninkovém procesu jako celku. Práce nás v zimní pauze čeká dost.

ŽSK Třemošnice
14. místo, 18:35, 15 bodů

Jiří Turek (trenér):
1) Podzim považuji za neúspěšný. Fotbal jsme ale tak špatný nehráli, až na dva zápasy. Nevyšel nám druhý poločas s Hlinskem a první proti Letohradu. Jinak nás nikdo nepřehrával, ba dokonce jsme byli herně lepší. S hrou spokojenost ano, s výsledky ani náhodou.
2) Byl jsem rád, že nám svojí bojovností a vůlí pomohli kluci Vančurovi. Jinak máme spíše komplexní mančaft. Někomu to nejde a někomu zase jo. Jmenovitě bych vypíchl Davida Formana s Mocanem, kteří zahráli výborně zejména závěrečné zápasy podzimu.
3) Musíme zapracovat zejména na fyzičce. Kluci málo trénovali, zejména poslední tři kola jsme odehráli bez jediného tréninku. Když je brzo tma, tak není ani kde trénovat. Bylo vidět, že v závěrech druhých poločasů nám již docházely síly. Hodily by se nám k tomu, abychom v závěru dokázali dotáhnout skóre či zápas strhnout na naši stranu.

Petr Dejnožka