Ve středečním finále Poháru hejtmana Pardubického kraje v Kameničkách na Chrudimsku porazil soupeře ze Svitav po bezbrankové základní hrací době v rozstřelu ze značky pokutového kopu.

Hostitelé z Kameniček se svojí úlohy zhostili se ctí a společně s půl čtvrtou stovkou přihlížejících diváků v hledišti připravili důstojnou kulisu pro regionální fotbalový svátek.

Štěstěna přála lepšímu týmu

Samotné utkání mělo náboj i kvalitu, jak se ostatně na aktuální jarní formu obou rivalů v mistrovských soutěžích sluší. Byť je pravdou , že vzruchu před brankami moc nenabídl, obranné formace hrály pozorně. Míč se pohyboval spíše ve středu pole a vážnějších příležitostí bylo na obou stranách poskrovnu.

„Musím uznat, že štěstí se přiklonilo na stranu mužstva, které bylo lepší a fotbalovější prakticky po celý zápas. Od nás to po herní stránce nebyl dobrý výkon. Soupeř byl také rychlejší, což mě překvapilo, nám hlavně po většinu času vázla kombinace a nebyli jsme schopni si dát dvě přihrávky za sebou,“ uvedl vedoucí svitavského celku Oldřich Palla.

„Zápas měl vysokou kvalitu, která byla podpořena oběma týmy. Ačkoli skončil bez branek, tak přinesl mnoho kvalitních a zajímavých akcí. Naše vítězství, byť na penalty, považuji za zcela zasloužené,“ hodnotil napínavé finále trenér Libišan Petr Šmeral.

Finále Pohár předsedy PKFS starších žáků: Slatiňany – Česká Třebová 4:2 (1:2). Branky: 21. a 64.Malinský, 71. a 77. Hanuš – 31. Kyncl, 35. Kovář.

Paradoxem je, že nejblíže ke gólu ze hry byly Svitavy, a to ve 21. minutě, kdy Válek rozehrál rohový kop na M. Čížka a ten zakončoval do tyče. Na druhé straně byla pro defenzivu soupeře neustále vážnou hrozbou spolupráce Ondřeje a Lukáše Krajákových, ani oni však gólovou akci nedokázali sehrát.

A tak duel došel do penalt.

Ty otevřel úspěšně libišanský Záruba, ale následně se vytáhli gólmani: Šimon vychytal pokusy M. Čížka a Brůny, Cabal si poradil s penaltou O. Krajáka. Ve třetí sérii proměnili jak Chmelík, tak Ehrenberger, ve čtvrté napálil Holubec břevno a Hýbl vyrovnal. Rozhodli pátí exekutoři: Motyčka se trefil přesně, zatímco D. Juřík branku přestřelil.

A s míčem letícím „Pánubohu do oken“ vypukla libišanská radost.

Pro Libišany jde o historický počin

„U týmu Svitav mě překvapila mnohdy zbytečně tvrdá hra, která mu přinesla mnoho žlutých karet. Všichni naši hráči si zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon a přístup k finálovému zápasu. Je to pro tento tým historický úspěch, že jsme získali double. Oslavy těchto výsledků si šetříme na konec sezony,“ dodal Petr Šmeral.

FC Libišany – TJ Svitavy 0:0 (0:0), pen. 3:2

Rozhodčí: Bleša – Lukášek, Vojta. ŽK: 1:6. Diváci: 350. FC Libišany: Šimon – Bořke, Chmelík, Holubec, Motyčka, Jošt, L. Kraják, O. Kraják, Záruba, Bukač (60. Jelínek), Fidra (68. Outrata). TJ Svitavy: Cabal – Tůma, Czehowský (55. Mauer), M. Čížek, J. Novák, Brázda, Chlup (61. Palatka), Brůna, Válek (74. Hýbl), I. Svoboda (82. Ehrenberger), D. Juřík.