V krajském přeboru se do hry dostala trojice ze čtyř okresních zástupců. Zatímco Marek Kopecký navázal na lavičce Luže na úspěšný závěr sezony, nový kouč Heřmanova Městce Antonín Čáp si ani lepší premiéru představit nemohl. Rezerva Chrudimi přestřelku v Holicích naopak nezvládla, Třemošnice měla úvodní kolo krajského přeboru s Poličkou odložené.

Pětigólový vstup do 1. A třídy předvedla Proseč, díky čemuž se po prvním kole usadila na pozici prozatímního lídra. Stejně tak vyšel vstup do vyšší soutěže novicovi B třídy ze Svratouchu, který doma nepovolil třetímu týmu loňského ročníku vůbec skórovat. Nasavrkům a Prosetínu nevyšly pokutové kopy, Rozhovice pro změnu vykradly hřiště Dobříkova. Druhý nováček ze Slatiňan vstoupí do soutěže zítra v 18 hodin na hřišti Cerekvice nad Loučnou.

Krajský přebor

H. Městec – Choceň 3:0

Antonín Čáp (trenér Heřmanova Městce): „Po celé utkání jsme byli lepším týmem, řekl bych, že rozhodla lepší efektivita v zakončení na naší straně. Celý tým odvedl na první mistrovské utkání velmi dobrý výkon a vítězství bylo zcela zasloužené.“

Pardubičky – Luže 1:5

Marek Kopecký (trenér Luže): „Zápas se mi hodnotí dobře. První mistrovské utkání jsme zvládli, soupeře z Pardubiček jsme do otevřené obrany trestali. V naší hře však byla řada nedostatků, které musíme v dalších duelech odstranit.“

Holice – Chrudim B 4:3

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi B): „Úvod byl z naší strany doslova strašidelný a už za třináct minut jsme po dvou akcích domácích prohrávali o dvě branky. Postupem času jsme se přece jen oklepali a začali předvádět výkon, který měl parametry. Opět nás však totálně zklamala koncovka. Měli jsme spoustu možností skórovat, ale výběr místa v klíčových situacích nebyl asi vždy úplně optimální, protože v mnoha případech tyto šance brankou prostě skončit musí. Domácí před sezonou posílili, jsou velmi zkušení, silní v koncovce, protože přímo naši branku ohrozili pětkrát a dali čtyři branky a to mluví za vše. Z naší strany to v celkovém kontextu bylo takové nepodařené sobotní odpoledne a je nutné se z celé situace poučit do příštích kol.

1. A třída

Proseč – Dolní Újezd 5:2

Vladimír Pala (trenér Proseče): „Historicky první utkání v 1. A třídě pro Proseč dostalo ještě větší náboj díky soupeři, kde jsem působil co by hráč patnáct let. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, brzy se ujali vedení a i nadále hosty přehrávali. Ani hrubá chyba ve 20. minutě, kdy jsme dovolili soupeři vyrovnat, nás nepoložila a hned vzápětí jsme si vedení opět vzali na svoji stranu. Do poločasu jsme vedení navýšili a mohlo být ještě vyšší, jen ta koncovka. Hosté hrozili jen velmi dobře zahrávanými standardkami, pozorná obrana s brankářem Lampárkem si však s nimi dobře poradila. Druhý poločas začal šokem, kdy přišlo snížení, naše sebevědomí šlo dolů a vše bylo obráceně. Ještě že brankář Lampárek vytasil dva bravurní zákroky a tím nás dostal zpátky do hry. Gólově jsme opět odskočili a v závěru pro hosty připravili trochu krutou prohru. Celkově se musel zápas divákům líbit a já hráčům děkuji za předvedený výkon.“

Tatenice – Tuněchody 3:2

Radek Bažant (Tuněchody): „Vítězství domácích bylo zasloužené. Náš tým hrál po většinu zápasu špatně, zejména jsme nezvládli začátky obou poločasů. Díky našim častým chybám v rozehrávce měli domácí mnoho gólových příležitostí a nebýt brankáře Michala Elicha, který byl našim nejlepším hráčem v tomto utkání, rozdíl skóre by byl mnohem výraznější. Ke cti našich hráčů se sluší říci, že ani za nepříznivého stavu 3:0 utkání nezabalili a zlepšenou hrou v závěru zápasu dokázali výsledek zkorigovat. Více než na vstřelení dvou branek a snížení to však nestačilo.“

1. B třída

Prosetín – Srch 1:1, na penalty 3:4

Roman Vodvárka (trenér Prosetína): „Zápas hodnotím ze dvou úhlů pohledu, z toho prvního jako ztrátu bodů, protože jsme byli po celý zápas výrazně lepším týmem. Na druhou stranu beru jeden bod jako odměnu za velmi dobrý a takticky zvládnutý výkon celého týmu. Zápas výrazně ovlivnilo naše oslabení ze závěru první půle, takže jsme celý druhý poločas odehráli v deseti. I přes naše oslabení jsme soupeři nedovolili převzít „otěže“ hry, velmi dobře a disciplinovaně jsme bránili a byli jsme dále nebezpečnějším týmem díky dobrému přechodu do brejkových situací. Soupeř nás potrestal využitím prakticky jediné situace kolmou nahrávkou za obranu, kterou si za zápas vytvořil. Na obhajobu doplním, že gól padl při zranění stopera, tedy v době, kdy jsme hráli pouze v devíti. Negativně hodnotím sérii pokutových kopů, kde jsme selhali hned třikrát a po dlouhé době jsme neurvali druhý bod. Celku patří velká pochvala za velmi dobrý výkon celého týmu, za vypíchnutí stojí nadstandardní výkon obou „mlaďáků“.“

Svratouch – L. Bohdaneč 2:0

Martin Pavlík (trenér Svratouchu): „Utkání, které se hrálo před návštěvou tří stovek diváků, mělo šťastný konec pro nás. Obrovskou chutí a bojovností jsme předčili fotbalovějšího soupeře. Vynikajícím výkonem se předvedl, ze stopera střelec obou branek, Macháček. Jinak je třeba vyzdvihnout naší velkou touhu vyhrát, a zodpovědný výkon po taktické stránce celého týmu, který až na dvě, tři situace hosty do ničeho nepustil.“

Dobříkov – Rozhovice 1:2

Rostislav Pilný (trenér Rozhovic): „V začátku zápasu jsme přežili dvě nebo tři šance domácích a naopak jsme dokázali vstřelit první branku my. Ve druhém poločase dokázal Dobříkov srovnat, ale po chvíli jsme šli opět do vedení po nedorozumění domácí obrany. Soupeř měl několik slibných šancí na vyrovnání po standardních situacích, ale vstřelit vyrovnávací branku se mu nepovedlo, takže jsme opravdu rádi za upracované tři body, kterých si hodně ceníme.“

Choltice – Nasavrky 1:1, na penalty 4:3

Tomáš Michek (hrající předseda Nasavrk): „Po nevyrovnaných výkonech v letní přípravě jsme odcestovali k prvnímu zápasu s obavami. Ze začátku měli sice domácí mírnou převahu, ale do větších šancí se nedostávali. Postupně se nám podařilo hru vyrovnat, ale domácí se dostali do vedení z pokutového kopu. Po několika minutách jsme dostali stejnou příležitost i my a z penalty vyrovnali. Ve druhém poločase jsme postupně začali soupeře přehrávat a dvakrát postupovali sami na domácího gólmana, ale bohužel jsme šance nedokázali proměnit. V penaltovém rozstřelu jsme dvakrát selhali, takže bonusový bod získaly Choltice. Před zápasem bychom bod brali, ale podle průběhu utkání si myslím, že jsme si zasloužili odvézt domů plný počet bodů.“