V týdnu jste ve vloženém zápase nemohl nastoupit proti Svratouchu a vaše Rozhovice překvapivě padly. Máte nějaké echo, jak to vypadalo?

Do utkání jsme nevstoupili dobře, spíš takovým vlažným pojetím, které se bohužel po dvou povedených akcích soupeře a našich nedorazech v obraně projevilo poločasovým skóre 0:2. Po polovině jsme však zvýšili aktivitu a již v 51. minutě bylo po gólech Pepy Mudruňky a Kuby Holého srovnáno na 2:2. Poté byl zápas v naší režii, kdy jsme Svratouch prakticky nepustili za naši polovinu, ale gól né a né přijít. Soupeř tak naši snahu eliminoval a poté se ojedinělou akcí dostal k zakončení, které proměnil.

Pojďme k víkendovému střetnutí. V něm jste se ve šlágru kola utkali se Stolany a na jejich půdě jste je dokázali porazit. Co k tomuto zápasu můžete říct?

Věděli jsme, že to bude náročný a tvrdý zápas, což se i nakonec potvrdilo. První poločas ale z naší strany byl skvělý, aktivně jsme do něj vstoupili a eliminovali silné stránky soupeře, což jsou dlouhé balóny na silné duo Kopecký - Vácha. Následně jsme po krásném centru Martina Holuba na hlavu Kuby Holého šli do vedení a dokonce po nařízené penaltě na Davida Stejskala přidali i druhý gól Kubou Vaškem. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2. Po poločase se obraz hry trochu změnil a Stolany přebraly iniciativu právě zmiňovanými nakopávanými míči, kterými zaměstnávali naši obranu. Poté přišel povedený centr, po kterém se Stolany prosadily a snížily stav na 1:2. Na koni byly Stolany, ale mi se srdnatě bránili a čekali na svou šanci, která přišla a Kuba Vaško svým druhým gólem zvýšil na 1:3. Následně skóre korigoval David Stejskal na 1:4 a my jsme tedy v opravdu velice náročném zápase, po nevydařeném středečním utkání se Svratouchem, ukázali svoji sílu a kompaktnost celého mužstva a odvezli si opravdu velmi důležité 3 body.

Filip Holeček v soukromém životě pracuje jako voják z povolání. Na hřišti se nebojí zvýšit hlas a je jedním z lídrů Rozhovic v boji za vítězstvím v I. B třídě.Filip Holeček Zdroj: klub

Minulý víkend jste hráli proti Opatovicím a tentokrát proti Stolanům, tedy týmům z vrcholu tabulky. Měla tato utkání vyšší kvalitu než s ostatními soupeři? 

Asi bych neřekl že vyšší, jelikož jsme se setkali i s dalšími velice kvalitními soupeři. Zase na druhou bych vyzdvihl náš výkon, který rozhodně patřil k těm nejpovedenějším tuto sezonu.

Ondřej Nepovím je jedním z tahounů Kočí v cestě za ovládnutím okresního přeboru.
Špatná příprava zažehnána, Kočí má skalp lídra. Nejlepší zápas, hlásí Nepovím

Vy jste se právě proti Opatovicím nad Labem dokázal i střelecky prosadit. Potěší branka v takto důležitém střetnutí o to víc?

(smích) Gól vždy potěší a jsem samozřejmě rád, že byl rozhodující a pomohl nám v tom, že jsme Opatovicím mohli více odskočit. Ale jak jsem již řekl, pochválil bych celý tým za práci, kterou po celých devadesát minut předváděl.

Při vašem angažmá v Chrudimi si vás pamatuji ve středu obranné řady. Jaká je vaše role v Rozhovicích?

Momentálně střídám krajní obranu a zálohu, ale popravdě se lépe cítím na záloze. A ano souhlasím, v Chrudimi jsem vlastně od kategorie starších žáků nastupoval na stoperovi, ale trenér mi zde dal tuto příležitost a já si hraní na běhavější pozici vážně užívám.

Zatím panuje spokojenost

Zatím jste na druhé příčce, ale přiblížili jste se prvním Stolanům na rozdíl čtyř bodů. Panuje spokojenost?

Určitě ano, i když bychom samozřejmě raději byli na první příčce, jelikož máme jen ty nejvyšší ambice. Bohužel však přišly některé zaváhání a Stolany odskočily. Sezona však ještě neskončila, tak uvidíme, co se stane. Celkově si myslím, že však můžeme být spokojení s tím, jakým stylem fotbalu se prezentujeme.

Upřímně, váš se tým skládá z mladých talentovaných a dravých hráčů, ale zároveň tam máte i zkušené borce. Bavíte se o případném postupu a jak vy osobně se k tomu stavíte?

Jak říkáte, myslím, že celkově máme kádr složený skvěle. Máme zkušenou osu týmu v podobě Martina Holuba, Davida Stejskala a Zdendy Koppy, která je doplněna o mladší hráče, kteří si prošli Chrudimí či dalšími týmy. Celkově bych řekl, že tým je postavený velice zdravě a na hřišti je to vidět. Co se týče postupu, tak debaty o tom probíhaly. Téma ale zatím necháváme otevřené a uvidíme, co se stane v dalším průběhu soutěže. Každopádně I. B třídu bychom chtěli vyhrát, to je bez debat.

Michal Zvolánek si vystřílel v rezervním týmu Chrudimi druholigovou šanci.
Zranění jsem hodil za hlavu a plním si dětský sny, říká Zvolánek

Jak jinak se vám osobně daří v sezoně?

Mně osobně se zatím v sezoně hraje velice dobře a sám se sebou jsem celkem spokojený, vždy je však co zlepšovat a na čem pracovat.

Pojďme se trochu vrátit v čase. Do Rozhovic jste přišel z Chrudimi, kde jste působil vlastně od útlého věku. Jak vzpomínáte na tohle angažmá?

V Chrudimi jsem prošel všemi kategoriemi až po první doteky s dospělým fotbalem. Na angažmá zde vzpomínám v superlativech, naučil jsem se vše potřebné pro moji fotbalovou kariéru, dvakrát vyhrál dorosteneckou ligu, pravidelně jsme se s B týmem umisťovali na předních příčkách, takže musím opravdu říct, že za to mohu jen děkovat. Poznal jsem zde i spoustu skvělých hráčů a trenérů, od kterých jsem se mohl hodně naučit.

Proč skončily vaše časy v Chrudimi?

Má cesta skončila kvůli osobním záležitostem a dále bych to asi rozvádět nechtěl.

Tomáš Malínský se po profesionální kariéře začal věnovat trénování.
S koncem kariéry jsem byl smířený. Přestupu do Slavie nelituji, říká Malínský

Jaké jsou vaše silné stránky a případně i slabiny?Filip Holeček v soukromém životě pracuje jako voják z povolání. Na hřišti se nebojí zvýšit hlas a je jedním z lídrů Rozhovic v boji za vítězstvím v I. B třídě.Filip HolečekZdroj: klub

Tak u těchto otázek bych si nechal spoustu věcí pro sebe, abych případně nesdělil něco o sobě svým protihráčům a týmům (mrkne). Ale asi bych zmínil rychlost, vytrvalost a techniku. Ohledně slabých stránek moc nevím co zmínit, ale asi někdy přehnaná fotbalovost. (smích)

Máte nějaký oblíbený tým a případně i hráče?

Ano samozřejmě mám, již od mala fandím anglické Chelsea a nejoblíbenější hráč je jednoznačně Reece James.

Čím se živíte?

V soukromém životě momentálně jsem voják z povolání.

Má vaše zaměstnání nějaký vliv i na fotbalové dovednosti?

Určitě ano, celkově fyzická i psychická pracovní stránka mě poté formuje do té fotbalové. Ať už z hlediska disciplíny, tak fyzické připravenosti.

Na závěr prozraďte, co vyjma fotbalu rád děláte ve volném čase?

Rád cestuji a poznávám nové místa. Také mě baví trávit čas s přáteli u dobrého jídla nebo pití. V poslední řadě asi také cvičení, jelikož to potřebuji i k práci.