A co nižší krajské soutěže? Tuněchody po čtyřech kolech stále kotví bez bodu na posledním místě tabulky, Proseč je naopak druhá za vedoucími Libišany.

V B třídě řádil pětigólový Jiří Kopecký, jenž si podmanil výhru slatiňanské rezervy nad Dobříkovem, na nově zrekonstruovaném hřišti v Nasavrkách se pro změnu nedohrálo. Kvůli obrovskému dešti se hřiště změnilo spíše v bazén a nemělo parametry na to, aby se duel za remízového výsledku vůbec dohrál. Na čele B třídy je nyní již pětice celků z chrudimského okresu, s dvanácti body ze čtyř zápasů lize vévodí Slatiňany B.

Krajský přebor

Horní Ředice – Heřmanův Městec 0:0, na penalty 4:2

Jaroslav Pavlík (vedoucí mužstva Heřmanova Městce): „Přišli jsme zbytečně o dva body. Byli jsme celý zápas lepší, fotbalovější, ale co na plat, když nedáme vyložené šance. Asi s osmi neproměněnými příležitostmi vyhrát nemůžeme.“

Polička – Luže 3:4

Marek Kopecký (trenér Luže): „I přes výhru jsme odehráli velice špatné utkání a všichni by si měli sednout zpátky na zadek. Více se mě nechce náš výkon ani hodnotit.“

Choceň – Třemošnice 0:2

Tomáš Jambor (předseda Třemošnice): „Utkání jsme pojali jako povinné vítězství nad posledním celkem tabulky. Soupeř chtěl být od začátku utkání aktivní a presoval dost nahoře. S přibývajícími minutami postupně přebíralo otěže utkání do svých rukou naše mužstvo. Druhá půle již vyzněla jednoznačně pro hostující hráči a ti svoje vedení navýšili. Diskutabilní moment před vstřelením gólu byl v rámci pravidel zcela v pořádku, jen hráči soupeře nereagovali na pokyny rozhodčího, jak měli a cítili se poškozeni. Důležité body zůstaly doma, škoda jen zahození velkých šancí nebo lepšího řešení gólových příležitostí. Skóre mělo být o mnoho vyšší než kterým výsledek skončil.“

Chrudim B – Moravany 5:0

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi): „Po minulé výhře 5:0 v Třemošnici jsme tentokráte přivítali dosud neporažený a velmi zkušený celek Moravan. Naše sestava, jak je u rezervy zvykem, doznala určitých změn, ale na kvalitě utkání se toto neprojevilo, ba naopak. Od počátku jsme drželi otěže ve svých rukách a ve dvacáté minutě šli zaslouženě do vedení. Ve druhé půli se obraz hry víceméně nezměnil. My jsme hráli zodpovědně, drželi míč a soupeř spoléhal na nějaký brejk či standardní situace, které jsou v jeho podání velmi nebezpečné. Nic takového jsme ovšem nedovolili, hostující tým postupně „utahali“ a přidali i další branky. Využít však všechny šance ze druhé půle, tak by skóre mělo úplně jinou podobu, ale i tak panuje s předvedenou hrou, výkonem a výsledkem naprostá spokojenost.“

1. A třída

FC Jiskra 2008 – Proseč 0:2

Vladimír Pala (trenér Proseče): „Úvod zápasu přinesl mírnou převahu domácích, co ale přešlo přes obranu, dokázal s klidem vyřešit brankář Lampárek. My jsme se dostávali do provozní teploty pomalu, ale hned první brejková situace skončila gólem. To se Koutný prosmýkl kolem obránců a po sprintu přes půl hřiště předložil před prázdnou branku Klímovi. Za deset minut zaváhala obrana domácích podruhé a Vopařil samostatný únik zakončil přesně. To domácí opařilo a přešli na nakopávané míče, které naše obrana s jistotou likvidovala. Výjimkou byla poslední akce poločasu, kdy Matoulek postupoval sám, ale Lampárek měl prostě svůj den. Druhý poločas byl již v naší režii, prvních deset minut jsme domácí ani nepustili za půlku, jenže svůj den vytasil i gólman domácích. V posledních minutách se opět nakopávanými balóny snažili domácí něco s výsledkem udělat, ale tentokrát jsme žádnou hrubku nevyrobili, zaslouženě zvítězili a konečně bez obdržené branky. “

Tuněchody – Přelouč 1:4

Radek Bažant (hrající asistent trenéra Tuněchod): „Od začátku zápasu jsme působili unaveným dojmem, přesto jsme dokázali na vedoucí gól soupeře odpovědět vyrovnávací brankou. Změny v sestavě na začátku druhého poločasu přinesly lepší herní projev, ale vytvořené šance jsme na rozdíl od soupeře neproměnili, takže na první body stále čekáme.“

1. B třída

Svratouch – Prosetín 1:1, na penalty 4:5

Martin Pavlík (trenér Svratouchu): „Utkání bych rozdělil do dvou částí, do 30. minuty jsme měli dvě příležitosti na vstřelení úvodní branky, což nám skvělý Hlouš nedovolil. Potom byli hosté lepším a nebezpečnějším celkem, vstřelili pěknou branku a zaslouženě vedli. Ve druhém poločase mohli o výsledku rozhodnout, ale trefili dvakrát břevno, tam při nás stáli všichni svatí. Vyrovnat se nám podařilo těsně před koncem z pokutového kopu Macháčkem. O spravedlivém bodu navíc pro hosty rozhodly pokutové kopy. Je třeba říci, že Prosetín byl zatím nejlepší a nejfotbalovější tým, proti kterému jsme hráli. A proto bod bereme a jsme s ním spokojeni.“

Roman Vodvárka (trenér Prosetína): „Do zápasu jsme nastupovali bez zraněného Ládi Marka a při rozcvičení se potvrdilo trvající zranění Ivana Šikla, takže jsem těsně před zápasem improvizovali a upravovali sestavu. I v novém složení jsme potvrdili aktuální dobrou formu a po celý zápas jsme byli výrazně lepším a nebezpečnějším týmem. Po našem vedení se na začátku druhé půle dostal do mírného tlaku Svratouch, ale poté jsme převzali zpět „otěže hry“ a diktovali tempo. Svratouch vyrovnal „standardně“ z velmi přísné penalty, které navíc předcházela evidentní ruka, ale podobných výroků jsme měli možnost vidět v zápase spousty, takže chválím celý tým za přístup s nadhledem a minimum žlutých karet. V penaltovém rozstřelu jsme vzali druhý bod a zápas i bodový zisk tak hodnotím pozitivně, s „minimální ztrátou“. V tomto prostředí a za stejných podmínek odtud body moc týmů vozit nebude.“

L. Bohdaneč – Rozhovice 1:4

Radek Valenta (sekretář Rozhovic): „Po prohře ve Stolanech jsme se konečně sešli kompletní a na hře to bylo znát. První poločas byl vyrovnaný, domácí častěji držely míč, ale my jsme měli solidní dvě, tři přečíslení, ze kterých jsme mohli vstřelit úvodní gól. Myslím si, že na B třídu se hrál opravdu kvalitní fotbal. Po změně stran a po vstřelení branky, už jsme měli jednoznačně zápas pod kontrolou.“

Slatiňany – Dobříkov 6:1

Jaromír Hanuš (sekretář Slatiňan): „Z hostů šel před zápasem trochu strach, protože před týdnem doma deklasovali doma Srch. Za úmorného vedra naše obrana zaspala začátek zápasu a hostující zkušený kanonýr Rydval poslal soupeře už v 11. minutě do vedení. Naštěstí naši reagovali na obdržený gól tím nejlepším možným způsobem – hned během následujících dvou minut dvěma góly Kopeckého rychle otočili výsledek na 2:1. Naši fotbalisté postupně získávali převahu, byli často na míči a hrálo se převážně pod jejich taktovkou. Třetí gól se nám podařilo vstřelit jako tzv. “gól do šatny“ ve 44.minutě a autorem byl opět kanonýr Kopecký, který tím docílil hattrick už během první půle. Po změně stran přidal Kopecký ještě další dva góly a dovršil tak své střelecké galapředstavení! Hosty jsme tak poslali domů s pořádným debaklem. Dobříkov útočil jen sporadicky a jeho pološance naší obraně nedělaly problémy. Nutno však dodat, že hosté nerezignovali ani za nepříznivého stavu, což bylo na nich sympatické.“

Nasavrky – Stolany 1:1 (utkání nedohráno)

Tomáš Michek (hrající předseda Nasavrk): „Chvíli po začátku utkání se přihnala silná průtrž mračen s kroupami, která úroveň fotbalu výrazně ovlivňovala. Lépe se s tím dokázali vypořádat hostující hráči, kteří byli po celý první poločas lepší a zaslouženě se ujali vedení. A jen díky špatné produktivitě soupeře jsme neprohrávali větším rozdílem. Navíc po ojedinělé naší akci si v poslední minutě poločasu srazil hostující stoper míč do vlastní sítě, takže i přes jasnou převahu soupeře jsme šli do šaten za vyrovnaného stavu. Vytrvalý déšť ale změnil během přestávky hřiště spíše v bazén, takže po pár minutách druhé půle muselo být utkání ukončeno. Pravděpodobný termín opakovaného zápasu je tento čtvrtek od 17:30.“

Hvězda víkendu

Jiří Kopecký (Spartak Slatiňany B)

Dobříkov se ve Slatiňanech dostal rychle do vedení, poté si ale slovo vzal Jiří Kopecký. Během hodiny hry stihl pět branek a tím velel debaklu. I díky němu je rezerva Slatiňan stále neporažena.